Авіаційні паливні фільтри: види, принцип роботи, характеристики

Зміст:

  1. Області застосування та види
  2. Фільтри для очищення авіаційного палива: принцип роботи
  3. Фільтр для літального апарату лінійки ФГН: конструкція та характеристики
  4. Фільтр-сепаратор СТ-500: особливості

Ефективно очистити реактивне пальне для льотного транспортного засобу від забруднюючих домішок допомагають спеціальні авіаційні паливні фільтри.

Про використання, механізм дії, конструкцію та характеристики відповідного обладнання, яке виробляє Україна.

Області застосування та види

Фільтрувальне обладнання для систем наземних заправок та засобів повітряного транспорту широко використовуються у таких сферах:

  • в авіаційній техніці;
  • у літальних апаратах;
  • у нафтопереробному виробництві;
  • у газовій промисловості.

Таке обладнання, залежно від специфіки використання, поділяється на дві категорії — гідравлічну та паливну.

Гідравліка служить для очищення масел, що подаються в гідропривід, від сторонніх частинок і тим самим забезпечує захист обладнання гідроприводів.

Паливні фільтруючі пристрої виконують очищення пального, зокрема пального марок ТС-1, Т-1С, Т-1 і Т-2, а також гасу марки РГ-1, тим самим захищаючи двигун літаків та іншої авіатехніки.

Фільтри для очищення авіаційного палива: принцип роботи

Фільтри для систем наземної заправки та літальних апаратів

Установки, що забезпечують фільтрацію палива літальних апаратів, є багатоступінчастими системами, побудованими на базі фільтрів-коагулянтів та фільтрів-сепараторів.

Авіаційний паливний фільтр вирізняє механічний принцип дії. Спочатку паливна рідина перекачується на фільтри ЕФК (елементи коагулюючі, що фільтрують), які виконують процес попереднього очищення, видаляючи сторонні частинки розміром до 5 мкм. Після цього попередньо очищене паливо подається на наступний фільтраційний елемент тоншої очистки. Відповідний фільтруючий елемент для сепаратора здатний уловлювати тверді фрагменти номіналом до 0,5 мкм.

На наступній стадії обробки паливо очищається спочатку від масивних та важких, а потім від дрібних та легких крапель води.

Використовуючи гідравлічні фільтроелементи УАП «Гідравліка», слід правильно поєднувати картридж коагулюючий та сепараторний. Система у разі потреби може бути доповнена фільтром-монітором з картриджами абсорбуючої дії.

 

Фільтр для літального апарату лінійки ФГН: конструкція та характеристики

У нашій країні налагоджено виробництво модельного ряду ФГН — купити таку продукцію пропонує підприємство-виробник «SELTON».

Серія даних пристроїв включає кілька чечевично-дискових моделей, у тому числі ФГН-30, ФГН-60 та ФГН-120.

Такі пристрої оснащені корпусом з роз’ємом внизу, що забезпечує можливість встановлення фільтроелементів безпосередньо на центральній трубі.

Фільтраційні пакети представників цього модельного ряду, у тому числі екземпляра ФГН-120-20, неткані, двошарові, виконані на основі фільтрувального паперу, просоченого бакелітовою смолою.

Нафтопродукт надходить у систему через вхідний патрубок, далі проходить через пакет, потім потрапляє у центральну трубу, потім виходить із вихідного патрубка.

Кожен із представників лінійки відрізняється певними технічними даними.

 

Габарити

Вага

Пропускна спроможність

Особливість

ФГН-120

108 х 40 см

108 кг

120 м³/год

 

ФГН-60

78 х 40 см

60,5 кг

60 м³/год

Компактний та легкий

ФГН-30

68,3 х 35 см

40 кг

30 м³/год

 

Фільтр-сепаратор СТ-500: особливості

Очищення авіапалива від вільної води та бруду під час наповнення та випорожнення ємностей з нафтопродуктами на складах ПММ, а також при заправці авіаційного транспорту забезпечить фільтр-сепаратор СТ-500, якого вага 134 кг.

Фільтроелементи СТ-500 відрізняє високий показник пропускної здатності 500 літрів за хвилину. Можливість фільтрувати паливо настільки оперативно пристрій отримав завдяки унікальному матеріалу фільтросванбою з водовідділяючим волокном Воюцького.

Використовуються дані фільтри для літака МіГ, Су, засобів водного транспорту та в технологічній апаратурі.

Середній ресурс роботи такого обладнання складає 6 мільйонів літрів. Збільшити потенціал пристрою можна, якщо придбати до нього додатковий фільтраційний елемент тонкого очищення ТФ-10. Істотна забрудненість палива призводить до скорочення ресурсних можливостей системи.

Купити фільтр для літального апарату, а також гідравлічні та паливні фільтроелементи УАП, що відповідають міжнародним стандартам та нормам ГОСТ, можна у компанії «Selton» (Україна).

Даний виробник випускає широкий модельний ряд фільтрувальних елементів, які ідентичні до відповідної продукції підприємства ВАТ «Гідравліка» та допущені до використання у встановленому законодавством порядку.

Напишіть нам