Навіщо потрібен фільтр-поглинач: основне призначення

Зміст:

  1. Фільтр-поглинач: призначення
  2. Класифікація фільтрів-поглиначів

Фільтри-поглиначі

Навіщо потрібен фільтр-поглинач? Основною відповіддю на питання виступає захист атмосферного повітря, що надходить всередину сховища при знаходженні в них людей у ​​разі ядерної, хімічної, бактеріологічної чи іншого виду загроз. Також, фільтри-поглиначі встановлюються на об’єктах промислового призначення та на території спеціальних фортифікаційних споруд.

Завдяки конструкційним особливостям і типу поглинаючих речовин, що використовуються, фільтр поглинач для повітря добре справляється з очищенням від токсичних і радіоактивних продуктів розпаду. Доступна установка як у стаціонарних вентиляційних системах, так і на спеціальній базі рухомих об’єктів військового призначення, що розширює сферу застосування.

Фільтр-поглинач: призначення

Використання спеціальних поглинаючих речовин, які можуть абсорбувати шкідливі компоненти, визначає призначення фільтрів-поглиначів. Вони встановлюються біля бомбосховищ та інших типів укриттів, у яких перебувають, як військові, так і цивільні особи. Завдяки особливостям конструкції очисні елементи виключають зараження небезпечними елементами, що може викликати отруєння або запустити незворотні фізичні процеси.

Фільтри-поглиначі справляються з такими видами небезпечних домішок:

  • бактеріологічна зброя (показова ефективність при використанні аерозольного впливу);
  • бойові отруйні речовини у будь-якій концентрації;
  • радіоактивні опади (яскравий приклад: пил, що утворюється при розпаді радіоактивних речовин);
  • токсичні хімічні речовини (дим після пожеж та інші варіанти).

Очисна установка — це циліндр довгастої форми, всередині якого встановлено поглинаючий елемент. Гарантія очищення від шкідливих домішок обумовлена ​​особливостями конструкції, в якої є спеціальна зона. Забруднене повітря спочатку потрапляє до неї, а потім, проходячи через фільтр, надходить у приміщення. Такий варіант позбавлення від шкідливих домішок підходить також для герметизованих приміщень, що розширює сферу застосування.

Класифікація фільтрів-поглиначів

Сьогодні на ринку представлені наступні види фільтрів-поглиначів:

  • ФПУ-200 (найпоширеніший варіант, використання якого гарантовано очищає об’єм 200 м3 повітря за 60 хв);
  • ФП-300 (універсальна модель, яка використовується для очищення від диму, пилу, отруйних з’єднань з ефективністю роботи 300 м3 повітряної суміші на годину);
  • ФП-50/25 (універсальний варіант захисту для невеликих приміщень);
  • ФП-100У (модернізована модель, що справляється з більшістю небезпечних аерозольних компонентів);
  • ФВУ-100А (встановлюється на бронетанковій техніці, об’єм повітря, що очищається 100 куб м);
  • ФВУА-100А (рекомендований монтаж для забезпечення фільтрування вентиляції на автомобільній техніці);
  • ФПТ-100М (використовується у закритих приміщеннях для очищення від радіаційних речовин, продуктивність 100 м3/год);
  • ФПТ-100Б (застосовується для очищення повітряного потоку від бактеріологічних загроз, справляється зі 100 м3 за годину роботи);
  • ФПТ-200М (довів ефективність при боротьбі з радіоактивними видами забруднень із продуктивністю 200 м3 на годину);
  • ФПТ-200Б (захист від бактеріологічних речовин, що очищає до 200 м3 за 60 хвилин роботи).

Додатково фільтр-поглинач може комплектуватися регенеративними патронами, які успішно справляються з очищенням вуглекислого газу. Замовлення спеціальних монтажних елементів полегшує його впровадження в фільтровентиляційну систему. Також, є можливість розширити комплектацію теплоємними елементами, які допомагають трохи знизити температуру повітря, що надходить.

Важливий момент: важлива оперативна заміна фільтруючих елементів, які виробили ресурс, що гарантує ефективний захист при виникненні надзвичайної ситуації.

Напишіть нам