Що потрібно для забезпечення безпеки фарбувальних та сушильних камер

Навіщо потрібні фільтри для фарбувально-сушильних боксів и які бувають їх різновиди. Які є особливості монтажу, використання та заміни фільтрів. Які переваги дає встановлення багатоступеневого фільтрувального захисту фарбувально-сушильної камери.

Зміст:

  1. Різновиди фільтрів.
  2. Рекомендації спеціалістів.
  3. Особливості заміни фільтрів.

Для якісного фарбування великої кількості виробів на виробництвах використовують ОСК – фарбувально-сушильні камери. Для бездоганного фарбування та безперебійної роботи камери потрібно дотримуватись певних норм безпеки. Незамінний елемент цих заходів – використання спеціальних фільтрів. Гарна фільтрація гарантує ідеальне фарбування виробів.

фільтри для фарбувально-сушильних боксів

Різновиди фільтрів

У камерах для фарбування повітря містить велику кількість частинок фарби, пари розчинників, пил. Це небезпечно для здоров’я працівників і може спричинити спалах. Фільтри для фарбувальних камер потрібні для захисту людей від небезпечного отруєння та підприємства від пожежі. Вони повинні ефективно очищати як повітря, що надходить в ОСК, так і вихідне з неї. Існує кілька груп фільтрів:

  • підлогові – дуже щільні, здатні перешкоджати потраплянню частинок фарби, туману та сажі у повітря;
  • стельові – відрізняються довготривалістю та виготовляються зі штучного структурованого волокна, що вбирає пил;
  • префільтри встановлюють поза ОСК у повітроводах біля вентиляторів для очищення повітря, що надходить до боксу, і дозволяють продовжити термін функціонування стельових фільтрів;
  • лабіринтні різновиди роблять із гофрованого картону, що сприяє осіданню летючих частинок на його стінках;
  • вугільні використовуються дуже широко, виготовляються на основі активованого вугілля, можуть ефективно затримувати навіть отруйні випари та гази, коштують відносно недорого;
  • кишенькові фільтри – одноразові та шиються із спеціального текстилю, натягнутого на раму.

Крім того, розрізняють фільтри для фарбувальної камери грубої та тонкої очистки. Перші затримують великі частки. Другі ефективні проти мікроорганізмів та аерозолів з дрібнішими фракціями.

Рекомендації спеціалістів

Фахівці радять покривати фільтрами всю поверхню підлоги чи стелі таким чином, щоб можна було легко замінити засмічений фільтр на новий. Треба точно притримуватися інструкції по використанню фільтрів, оскільки деякі з них мають тільки одну липку фільтруючу сторону, яку треба зорієнтувати назустріч до потоку повітря. Щоб фільтр не засмітився ще до початку роботи, спеціалісти радять добре продути бокс перед його монтуванням чи заміною. Не всі різновиди можна встановлювати у повітроводах – вони надто швидко засмічуватимуться та впливатимуть на рівень тиску та швидкості в фарбувально-сушильній камері, порушуючи тим самим технологію фарбування виробів.

Найкращий результат можна отримати лише застосовуючи складні системи фільтрації, які використовують кілька різновидів фільтрів. На кожному ступені очищення повітря використовувані елементи будуть вловлювати все більш дрібні частки летких речовин. В результаті повітря в ОСК буде відповідати всім санітарно-гігієнічним нормам, і при цьому можна буде суттєво заощадити, навіть застосовуючи дорогі частини фільтрів.

Особливості заміни фільтрів

Робочий ресурс фільтрів у кінцевому підсумку буде використаний, і буде потрібно їх замінити. Якщо на стінах ОСК та елементах обладнання почала осідати фарба, а фільтри потемніли, значить настав час їх міняти. Як правило, це потрібно робити мінімум два рази на рік. Частота заміни фільтрів залежить від специфіки системи фільтрації та завантаженості фарбувально-сушильної камери. Після звичайного продування працездатність елементів грубого очищення буде відновлена, забруднення буде ліквідовано, і їх можна буде експлуатувати далі. Але фільтри для ОСК тонкого очищення потрібно міняти повністю, а відпрацьовані утилізувати. 

Напишіть нам