Забезпечення стерильності в медичних закладах: важливість НЕРА-фільтрів у системі вентиляції

Зміст:

  1. Повітряні фільтри для медичних установ.
  2. Ступені безпеки очищувачів.
  3. Чому саме НЕРА-фільтри.
  4. Різновиди очищувачів НЕРА.

Суворі санітарно-гігієнічні критерії та державні стандарти вимагають монтаж у медичних закладах складної триступеневої системи вентиляції. Для неї потрібні повітряні фільтри з різним класом захисту для забезпечення повної стерильності атмосфери у приміщеннях. Для фінального очищення спеціалісти рекомендують НЕРА-фільтри, що гарантують повну безпеку пацієнтів від патогенних забруднень повітря.

xepa

Повітряні фільтри для медичних установ

До всіх медичних закладів висуваються досить суворі вимоги. У тому числі до систем вентиляції, бо чисте повітря – це важливий фактор впливу на здоров’я людей. Медичні фільтри повинні відповідати всім державним нормативам та санітарним стандартам. Далеко не всі традиційні системи фільтрування повітря здатні забезпечити потрібну ступінь видалення пилу. Спеціалісти рекомендують використовувати HEPA-фільтри для медичних установ, які гарантують рівень фільтрації повітря згідно з вимогами.

Ступені безпеки очищувачів

Для медичних приміщень монтують триступеневу систему фільтрації повітря, яка складається із звичайних та вугільних фільтрів, здатних вловлювати частки середнього розміру та НЕРА-фільтрів для максимально ефективного видалення небезпечних домішок та мікроорганізмів. За ступенем захисту розрізняють:

  • G1, G2, G3, G4 – затримують грубі фракції;
  • F5, F6, F7, F8, F9 – вловлюють пил середнього розміру, пилок рослин, сажу, дрібні волокна та ін.;
  • HEPA — H10, H11, H12, H13, H14 – видаляють тонкі забруднення з повітря та бактерії.

Незалежно від конструкції системи вентиляції вибирають фільтри трьох видів, які гарантують майже повну стерильність приміщень. Якщо сумлінно ставитись до підтримання правильного санітарно-гігієнічного режиму у закладі, фільтри будуть ефективно працювати довго. Комфортна система налаштування та керування вентиляційною системою, правильний монтаж фільтрів та їх якість гарантують здоров’я пацієнтів та медичного персоналу.

Чому саме НЕРА-фільтри

Повітря можуть забруднювати тверді частки пилу, мікрокраплі вологи, різні мікроби, спори грибів та рослин, які здатні розмножуватись та зростати у підходящому середовищі. Вони особливо небезпечні в медичних приміщеннях, де можуть потрапити до відкритих ран та спричинити велику небезпеку для життя хворих людей. Тому повітряні фільтри для медичних установ повинні уловлювати наймілкіші частки з повітря. Очищувачі НЕРА вироблені з дрібної волокнистої мережі, яка затримує об’єкти розміром від 0,3 мкм. Залежно від класу фільтра це дозволяє вловлювати від 85% до 99,995% шкідливих домішок у повітрі.

Різновиди очищувачів НЕРА

Для системи вентиляції чистих приміщень медичного призначення зазвичай використовують фільтри HEPA трьох видів:

  • компактні;
  • панельні скловолоконні аерозольні очищувачі у металевій рамі, що не знімаються та монтуються з ущільненням;
  • HOT HEPA FILTER – особлива бактерицидна конструкція для лабораторій та операційних, здатна витримувати жар 150-400⁰.

У комбінації з фільтрами класу очистки F7, F9 та вугільними хепофільтрами, очищувачі НЕРА забезпечують видалення 100% забруднень.

Якісні фільтри для медичних установ можна придбати у багатьох спеціалізованих салонах та інтернет-магазинах нашої країни. В цих закладах можна проконсультуватися із спеціалістами щодо відповідності комплектуючих вже існуючій системі вентиляції та замовити доставку фільтрів за адресою покупця.

Напишіть нам