Вентиляція промислових підприємств: особливості та поради майстрів щодо облаштування

Вентиляція на підприємстві вимагає індивідуального підходу щодо облаштування. Складення вдалого проекту та монтаж основних конструкцій залежать від нюансів роботи промислового об’єкта. Плюс: важливо дотримуватися санітарних норм та регламентуючих документів. Стаття нижче допоможе розібратися з особливостями промислової вентиляції та розповість про основні моменти, на які варто подивитися при виборі працюючого проекту.

Зміст:

  1. Яку небезпеку несе неправильно обладнана вентиляція на підприємстві.
  2. Основні варіанти промислової вентиляції.
  3. Особливості промислової вентиляції: додаткові варіанти.

Вентиляція на підприємстві вимагає індивідуального підходу щодо облаштування. Складення вдалого проекту та монтаж основних конструкцій залежать від нюансів роботи промислового об’єкта. Плюс: важливо дотримуватися санітарних норм та регламентуючих документів. Стаття нижче допоможе розібратися з особливостями промислової вентиляції та розповість про основні моменти, на які варто подивитися при виборі працюючого проекту. 

Яку небезпеку несе неправильно обладнана вентиляція на підприємстві

Формування комфортного мікроклімату у промислових приміщеннях потребує детальної оцінки особливостей виробничого процесу. Фахівці радять звернути увагу на підтримання оптимальної температури та вологості, що не принесе шкоди обладнанню, а також створить нормальні умови для продуктивної праці персоналу. 

вентиляція на підприємстві

Неправильно підібрані фільтри для вентиляції відбиваються на функціонуванні системи в цілому, що загрожує:

  • ростом ризиків для здоров’я та безпеки працівників (у повітрі можуть з’являтися вибухонебезпечні або отруйні сполуки);
  • погіршенням здоров’я (дефіцит свіжого повітря провокує виникнення головних болів, запаморочення, алергічних реакцій);
  • прискореним виробітком ресурсу виробничої техніки та інших пристосувань. 

З урахуванням ймовірних негативних наслідків, вентиляція приміщень на підприємствах призвана надавати комфорті умови для працівників та необхідний мікроклімат для продуктивної роботи обладнання, в незалежності від його характеристик та властивостей.

Основні варіанти промислової вентиляції

Головними типами вентиляції на підприємстві виступають:

  • приточна;
  • витяжна;
  • приточно-витяжна. 

фільтруючі елементи

Трохи детальніше. Перевагами приточної системи вентиляції є можливість повноцінної обробки повітря, де розглядаються як показники вологості, так і параметри температури. Для ретельного очищення повітря спеціалісти рекомендують використовувати фільтри для вентиляції, які затримують не тільки часточки сміття або пилу, та також мають здатність нейтралізувати хімічні сполуки. 

Для обладнання витяжної вентиляційної системи майстри радять приділити максимальну увагу якості труб та додаткових комплектуючих. Головною умовою вважається герметичність в містах з’єднання, що виключає проникнення забруднюючих речовин до очищеного повітря. Вдалим рішенням буде установка вентилятора, який буде функціонувати під негативним тиском. 

Монтування комбінованої вентиляційної системи допомагає в ефективному відведенні брудного повітря та підтриманні показників вологості та температури на заданому рівні. Секрет ефективності полягає в придбанні надійних фільтруючих елементів, які відповідають за якість повітря як у робочих зонах, так і в місцях відпочинку працівників. 

Особливості промислової вентиляції: додаткові варіанти

З урахуванням особливостей виробничого процесу, вентиляція приміщень на підприємствах може бути представлена в вигляді локальних рішень. Показовий приклад: робота у малярних боксах, цехах, де використовується зварювальне обладнання, приміщеннях для зберігання небезпечних речовин проходить лише за умов оснащення місцевої вентиляційної системи. 

Одним з вдалих варіантів виступає облаштування теплових завіс. Це гарне рішення для кімнат невеликої площини, в яких часто відкриваються двері. В цьому випадку потрібно встановлення вентиляторів та додаткових пристосувань над дверима. Також є можливість розділити приміщення на зони. 

Крім того, в особливості промислової вентиляції входить створення окремих ділянок, в яких будуть відрізнятися не лише температура і вологість, але й інші показники. 

Як висновок: для організації вентиляції у промислових приміщеннях необхідно звернути увагу на аспекти виробничого процесу та кількість персоналу. Встановлення та обслуговування систем є сенс довіряти кваліфікованим майстрам. 

Напишіть нам