Вентиляція офісних приміщень: особливості повітряних фільтрів

Зміст:

  1. Навіщо потрібні повітряні фільтри для офісних приміщень?
  2. Які бувають класи очищення у повітряних фільтрів для систем вентиляції?
  3. Види фільтрів за конструкційними особливостями
  4. Класи повітряних фільтрів для офісних приміщень за ступенем очищення

Офіс передбачає велику кількість людей в одному приміщенні, саме тому приміщення повинно постійно провітрюватися. Відкрити вікна не завжди є можливість, тому прийнято встановлювати повітряні фільтри, які входять в загальну систему очищення повітря від пилу

Навіщо потрібні повітряні фільтри для офісних приміщень?

Повітряний фільтр – це пристрій, який потрібен для очищення повітря від пилу, дрібних часточок, алергенів та інших забруднень повітря в приміщенні. 

Усі фільтри для повітря відіграють критичну роль в процесі підтримки чистоти повітря. Вони запобігають потраплянню небезпечних та забруднених частинок в легені людини. Пристрій особливо важливий для офісних приміщень, де люди мають концентруватися на роботі.

Компакт у пластиковому корпусі

Крім того, фільтри продовжують термін експлуатації всієї вентиляційної системи.

Які бувають класи очищення у повітряних фільтрів для систем вентиляції?

Усі повітряні фільтри розділяються на класи, які потрібно враховувати в процесі вибору.

  1. Груба фільтрація – G1, G2, G3, G4.
  2. Тонке очищення. – F5, F6, F7, F8, F9.
  3. Висока ефективність –  H10, H11.
  4. НЕРА – H12, H13, H14.
  5. Сверх висока фільтрація – U15, U16.
  6. ULPA – U17.

Фільтри грубого очищення використовують у приміщеннях з низькими вимогами до якості повітря. Вони уловлюють часточки розміром більше, ніж 10 мкм та виконує попередню чистку повітря в системі вентиляції та кондиціонування.

Панельний товщиною 5мм

Фільтри тонкого очищення також використовуються у вентиляційній системі як фільтри другого ступеню та затримують часточки більше, ніж 1 мкм.

Фільтри високої ефективності – обладнання для абсолютної фільтрації повітря. Затримують 99% всіх часток розміром більше, ніж 0,3 мкм. В офісних приміщеннях цей тип фільтрів не використовується.

Види фільтрів за конструкційними особливостями

Так само, як існує класифікація повітряних фільтрів за классом очищення, існує ще один розподіл за особливостями конструкції, адже це не універсальне обладнання.

Кишенькові 

Кишеньковий фільтр має дуже просту конструкцію – це металева або пластикова рама, на яку натягується фільтрувальне полотно. Фільтр може виконувати як грубе очищення, так и тонке.  

Завдяки формі, схожій на кишеню, пил поглинається досить швидко та ефективно, використовується перед фільтром, а також може регулювати площу очищення в залежності від довжини та глибини кишені.

Панельні

Панельні повітряні фільтри виготовляються із спеціального високоефективного матеріала – 100% поліестер або скловолокно, завдяки чому підвищується пилоємність та продуктивність. Матеріал натягується по периметру всієї панелі, тому всі дрібні частки повітря рівномірно розподіляються по всій площині.

Панельний фільтр

Компактні

Цей фільтр повітряний максимально ефективний у приміщеннях, де висуваються найвищі вимоги щодо фільтрації повітря. Цей вид гарантує максимальне ультратонке очищення повітря від пилу та інших мікроорганізмів.

Фільтр компакт

Касетні

Касетний вид має додатковий змінний блок, який використовується для грубої фільтрації повітря – касета ловить великі пилові фракції, запобігаючи їх потраплянню в приміщення. 

Фільтраційна система може мати декілька касет, а їх кількість залежить від площі приміщення та кількості повітря в ньому.

Офісні приміщення можуть фільтруватися за допомогою цього обладнання.

Фільтри абсолютного очищення

Один із найкращих видів повітряних фільтрів, який забезпечує повне очищення повітря від пилу, радіаційних часток, луговий та кислотних випарів тощо. 

Для виготовлення використовується лише екологічна сировина, яка утворює ультратонкі скляні волокна, упаковані у вигляді міні гофри. 

Рулонні

Являє собою неткане полотно, яке складається із 3 шарів, що поєднуються за допомогою ультразвукової сварки:

  • зовнішній (полімери спандбод);
  • поліпропіленовий термоскріплений матеріал;
  • внутрішній (полімерний статично заряджений матеріал на основі ультра тонких поліпропіленових волокон).

Може використовуватись для створення кишенькових і касетних фільтрів.

Рукавні

Рукавний фільтр – пристрій, всередині якого встановлені фільтрувальні мішки, які здатні виокремити із повітря пил та тверді частки. Рукавні фільтри — найпростіше обладнання, але не використовується для фільтрації офісного приміщення. 

Класи повітряних фільтрів для офісних приміщень за ступенем очищення

Варто нагадати, що всього існує 3 класи очищення, але для офісного приміщення використовується лише 2 з них.

Зазвичай, це грубого та тонкого очищення. А от над високе очищення притаманне для боротьби з бактеріями у медичних закладах, аптеках, атомній та хімічній промисловості, а також для затримання шкідливих речовин – органічного пилу, неорганічних часток і металічних часток.

Напишіть нам