Фільтровентиляційний комплект ФВК: для чого потрібен та особливості застосування

Зміст:

  1. Особливості виконання
  2. Склад комплекту для фільтрування вентиляції

Фільтровентиляційний комплект ФВК для чого потрібний? Завдання модернізованої очищувальної установки видалити з атмосферного повітря, яке подається всередину захисної споруди, отруйні, бактеріологічні та радіоактивні компоненти. Застосовується фільтровентиляційний комплект для сховищ при техногенних аваріях різної масштабності та під час бойових дій, де є ризик бактеріальної та інших небезпек інших видів.

Встановлюється агрегат у закритих приміщеннях, у яких одночасно перебуває до 150 осіб. Установка моделей з розширеною комплектацією може використовуватися для обладнання сховищ, розрахованих на 450 осіб.

Важливий момент: для повноцінної роботи установки, що гарантує подачу чистого повітря у необхідному обсязі, потрібне підключення до мережі. Це може бути стаціонарний варіант (зовнішня мережа) або запитка від автономного джерела (дизельні або бензинові генератори).

Особливості виконання

Фільтровентиляційний комплект ФВК-1

Сьогодні комплекти для видалення шкідливих домішок, що працюють на закриті приміщення, випускаються у двох варіантах виконання. Фільтровентиляційний комплект ФВК-1 працює у двох режимах:

  1. для видалення радіоактивних частинок;
  2. для очищення від продуктів розпаду радіаційних елементів, бактеріальних аерозолів та токсичних компонентів.

 

Фільтровентиляційний комплект ФВК-2

Фільтровентиляційний комплект ФВК-2, враховуючи особливості комплектації, доповнений третім режимом роботи, який допомагає очистити повітряний потік, що надходить, від диму та окису вуглецю. Одночасно доступний запуск функції охолодження, що гарантує підтримку у приміщенні комфортного мікроклімату.

Установка для фільтрування та вентиляції повітряних потоків, що подаються в закрите приміщення, при техногенних аваріях або бойових діях, відрізняється простотою експлуатації. Запуск у роботу не потребує спеціальних навичок. Основний момент: вибрати потрібні установки на панелі керування (включаючи температуру). Комплекс працює без участі оператора, контролюючи стан фільтрів та вироблення мотогодин.

Ефективна боротьба з небезпечним пилом та іншими видами забруднень досягається за температури ± 50 градусів Цельсія. Вологість повітря не повинна бути вищою за 95%.

Склад комплекту для фільтрування вентиляції

До складу, незалежно від моделі, входить:

  1. передфільтри (потрібні для видалення великих частинок);
  2. фільтри з поглинаючими елементами (тип залежить від особливостей використання);
  3. регенеративні патрони (використовуються для поглинання вуглекислого газу та виділення кисню у тому ж обсязі);
  4. вентиляційна установка (основний компонент: фільтр повітряний ФВК, продуктивність якого вибирається залежно від запланованого навантаження);
  5. панель управління (тут знаходяться датчики, що сигналізують про відхилення від номінальних робочих параметрів);
  6. сполучна арматура (включаючи повітроводи та інші види комплектуючих для швидкого монтажу).

Додатково фільтровентиляційний комплект можна доповнити кліматичною установкою. В її функціонал входить підтримка заданої температури у приміщенні. Спеціальні елементи використовуються для підігріву або охолодження повітряного струменя, що надходить. Параметри можна коригувати залежно від зовнішнього стану.

Також можна замовити комплекс з автономним джерелом живлення. Це збільшує його вартість, але гарантує безперебійний режим роботи у разі неможливості підключення до стаціонарної електричної мережі.

Напишіть нам