Фільтри-поглиначі: типи, основні особливості та функціонал

Зміст:

  1. Фільтри-поглиначі: типи
  2. Особливості та функціонал
  3. Надійні фільтри для укриття — системи ФВК: специфіка експлуатації та конструкції

Забезпечити ефективне очищення припливного повітряного потоку на об’єктах військової промисловості та у спорудах цивільного захисту, а також на оборонних стаціонарних та військово-технічних мобільних засобах допоможуть спеціальні фільтри-поглиначі, купити які пропонує вітчизняний виробник «Selton».

Зараз, коли Україна перебуває у стані війни, відповідна продукція є особливо актуальною.

Матеріал цієї статті містить інформацію про категорії такого затребуваного обладнання як фільтр-поглинач для повітря, специфіку їх застосування та базові технічні характеристики.

Фільтри-поглиначі: типи

Фільтри-поглиначі високого тиску, що входять до лінійки АС, є елементом комплектації фільтраційних установок ФВУ, в тому числі моделей ФВУА-100Н та ФВУА-100А-24.

Такі деталі за цільовим призначенням поділяються на три категорії:

Патрон регенеративний СА

    1. Для стаціонарних захисних споруд. Фільтр поглинач для бомбосховищ, такий як ФП-100, ФПУ-200 і ФП-300, може застосовуватися окремо або в якості елемента систем вентиляції укриттів, оснащеної двома або трьома пристроями фільтрації.
    2. Для рухомих об’єктів озброєння, зокрема бойової техніки. Прикладом фільтраційного обладнання, що входить до комплектації ФУ бронетанкових машин та спеціального автотранспорту у вигляді БМП, БТР та танків, є фільтри-поглиначі ФПТ-100, ФПТ-200 та ФПТ-200М. Вони використовуються на кабінах, які важко герметизувати.
    3. Регенеративні патрони для укриттів та інших об’єктів, які забезпечують захист населення у воєнний час. У спорудах нових, які будуються і давно експлуатуються, в яких аналогові деталі попереднього покоління вже вичерпали свій ресурс, встановлюється регенеративний патрон СА марки 26 715.
    4. ФВК. Завданням систем фільтровентиляційних комплексів є забезпечення повітропостачання у сховищах з максимальною місткістю до 450 осіб, а також очищення повітря на оборонних промислових підприємствах, які працюють у режимі повної ізоляції.

Особливості та функціонал

Дане фільтраційне обладнання здатне вберегти людей у ситуаціях техногенних аварій та у разі використання противником наступних токсичних речовин:

  • бактеріальної зброї це можуть бути біологічні крапельнорідкі аерозолі;
  • радіоактивного пилу наслідки застосування ядерної зброї;
  • сильнодіючих отруйних препаратів;
  • отруйних речовин хімічного походження.

Стаття по темі: «Навіщо потрібен фільтр-поглинач: основне призначення»

Також фільтри-поглиначі захистять під час пожеж та задимлень від окису вуглецю.

Регенеративний патрон модифікації СА 26715, який здатний з атмосферного повітря поглинати двоокис вуглецю, може монтуватися колонками, у вигляді двох або трьох поставлених один на одного одиниць. Роблячи замовлення відповідного обладнання, слід також подбати про придбання монтажних деталей, які знадобляться для з’єднання системи.

Фільтр ФПУ-200 встановлюють у системах вентиляції, використовуючи для монтажу муфти, патрубки, хомути та трійники.

Локальне очищення повітря, в результаті якої показник концентрації домішок буде в 10-100 разів нижче за гранично допустиму, забезпечить фільтровентиляційна автомобільна установка ФВУА-100.

Ця модифікація, що встановлюється в повітроводі, під тиском подає повітряний потік у герметичні кабіни таким чином утворюється завіса з очищеного повітря.

Надійні фільтри для укриття — системи ФВК: специфіка експлуатації та конструкції

Україна випускає фільтровентиляційні комплекси, джерелом живлення яких може бути стандартна електромережа або її зовнішній аналог — генератор на дизельному паливі.

Устаткування ФПТ включає захисну кліматичну установку, що забезпечує як подачу очищеного повітря, так й регуляцію температури у приміщенні.

Пристрій підтримує два формати роботи — вентиляційний та режим рециркуляції.

Такий агрегат забезпечений електронною панеллю управління зі зручним та зрозумілим інтерфейсом, що дозволяє програмувати продуктивність пристрою, робочий режим та температуру в приміщенні. Контроль роботи клапанів, вентиляторів та елементів фільтрації, а також облік напрацьованого часу система виконує самостійно.

ФВК обладнується такими елементами комплектації:

Фільтровентиляційні комплекси ФВК

  • передфільтрами;
  • фільтрами-поглиначами лінійки АС;
  • монтажною арматурою та повітроводами;
  • регенеративними патронами типу СА;
  • вентиляційною установкою;
  • панеллю налаштувань;
  • кліматичною установкою;
  • джерелом автономного харчування.

Основні технічні характеристики комплекту наведені нижче:

 

ФВК

1

2

3

4

5

Кількість людей в укритті

чол

20-50

40-100

60-150

120-300

180-450

Номінальна продуктивність по повітрю в режимі чистої вентиляції

м3/год

300

1000

1000

2000

3000

Номінальна продуктивність по повітрю в режимі фільтровентиляції

м3/год

100

200

300

600

900

Номінальна продуктивність в режимі регенерації

м3/год

100

100

100

200

300

Система керування

 

Автоматична з ручним дублюванням

Температура атмосферного повітря

 

Охолодження та підігрів

Відносна вологість повітря

0С

-50 – +50

Відносна вологість зовнішнього повітря

%

30 95

Час роботи від автономного джерела

год

6 48

Джерело живлення

В

220

Виробництвом ФП-300 та інших моделей фільтрів-поглиначів, а також фільтрувальних установок, що очищають повітря, гази та рідини, у нашій країні займається підприємство «SELTON».

Напишіть нам