Йодні фільтри та очищення повітря на АЕС

Що таке йодний фільтр і навіщо його використовувати на АЕС. Головні технічні характеристики та особливості застосування. Система фільтрації та її переваги. Як захистити повітря від радіоактивних частинок.

Зміст:

  1. Сфера застосування йодних фільтрів.
  2. З яких елементів складається фільтр?
  3. Чи потрібні картриджі для йодного фільтра на АЕС?

Йодний фільтр використовується для комплектації системи фільтрації повітря на АЕС. Його застосовують для захисту простору від радіоактивних газів, частинок. Вони генеруються забрудненими системами. Якщо не використовувати фільтр, то тоді всі негативні елементи потраплять в атмосферу.

Класична модель призначена для захисту повітряного середовища від радіації. Сучасні моделі відносно компактні, зносостійкі, довговічні та замінюються з тривалим розривом, тому не доведеться регулярно проводити діагностику та перевіряти стан об’єкта.

Сфера застосування йодних фільтрів

Йодный фільтр

Фільтри йодні застосовуються для очищення повітряних мас. Боротьба йде з токсичними викидами. Так вдається захистити не тільки співробітників АЕС, а й прилеглі території, атмосферу, потенційні зони ураження. Без фільтраційної системи станція не може функціонувати, оскільки так вона не відповідатиме загальним стандартам якості. Обладнання перевірене та безпечне, тому його можна встановлювати повністю на всіх блоках системи. Інноваційні моделі відповідають особливостям ядерної галузі та гарантують захист території.

На АЕС зараз використовується два головні типи фільтраційних систем. Перший — це потенційно радіоактивний і другий — це нерадіоактивний. Для кожного з них є своя йодна модель. Якщо неправильно підключити компоненти системи, то тоді очищення не відповідатиме загальним вимогам.

Нерадіоактивні системи включають ті, які із зовнішньої частини всмоктують повітря з атмосфери. У ньому немає небезпечних частинок, тому його не потрібно спеціально очищати в кілька етапів. Такий варіант системи важливий для АЕС. Потрібен, щоб можна було автоматично видалити атмосферні забруднення від потоку. Наприклад, це можуть бути бактерії або частини пилу, які не повинні потрапити в йод або радіоактивне поле.

Радіоактивні фільтри використовуються вже всередині оболонки або прямо в приміщенні з реактором. Конструкції доповнені пастками для йоду і за допомогою такого матеріалу, як активоване вугілля, запускають адсорбцію. Додатково виходить запобігти розсіюванню йоду. Це важливо при потенційній аварії.

З яких елементів складається фільтр?

Йодний фільтр-адсорбер

Йодний фільтр-адсорбер — це складна конструкція з великою кількістю елементів. Доповнюється розподільниками повітря темпферного типу, витяжками, попередніми вентиляторами, припливними елементами, механізмами для температурної обробки повітря, очисниками підвищеної ефективності для роботи з твердими ділянками. Це класична конструкція.

Так вийде безпечно фільтрувати сорбент і підтримувати конкретні показники температури, вологості, навантаження. Будь-які витоки забрудненого повітря завдяки вбудованим герметичним фільтрам унеможливлені за умови правильного монтажу та підключення до системи.

Чи потрібні картриджі для йодного фільтра на АЕС?

Є різні формати. Продаються одноразові, які після завершення терміну експлуатації викидаються. Є моделі, в яких замінюється картридж, і це подовжує потенційне використання. Перший варіант коштує дешевше, але він і менш довговічний. При підборі рекомендується враховувати зносостійкість, призначення. Універсальних картриджів не існує. Важливо розуміти, яка саме модель йодного фільтра встановлена на АЕС, щоб з урахуванням маркування підібрати відповідне доповнення.

Переваги картриджів:

  • додатковий адсорбент;
  • поліпшене очищення повітря;
  • тривалий термін експлуатації;
  • сортування сполук.

Це додатковий елемент, через який має пройти повітряний потік. Так вийде утримати шкідливі частинки і не дати їм потрапити в атмосферу за межі ядерного реактора.

Йодні фільтри на АЕС вважаються вдосконаленим типом сейсмостійкої аерозольної моделі. Вони розроблені для поліпшення очищення повітряних мас і взаємодії з нерозчинними дисперсними фазами.

Напишіть нам