Види та особливості застосування гідравлічних фільтрів

Коректна робота системи гідравліки будь-якого механізму залежить від якісної фільтрації гідравлічних рідин. Основним елементом такої системи є гідравлічний фільтр, який захищає гідросистеми спецтехніки від пилу, бруду, частинок металу, елементів хімічного розпаду робочих рідин. Як вибрати гідрофільтр, який відповідатиме стандартам, володітиме відповідними технічними характеристиками, читаймо далі. 

Зміст:

    1. Підбір гідравлічного фільтра за розмірами.
    2. Періодичність заміни гідрофільтра.
    3. Гідравлічні фільтри мастила: види та призначення.

Підбір гідравлічного фільтра за розмірами

Кожна система очищення потребує постійної фільтрації. У випадку зламу гідрофільтр необхідно негайно замінити. Для цього слід обрати оригінальну модель. Якщо її знайти не вдалося, тоді як варіант можна обрати аналог. Вибір аналога обладнання – складний процес. Він залежить від параметрів і характеристик вихідного пристрою.

Щоб правильно підібрати аналогічну модель гідрофільтра, необхідно виміряти внутрішній та зовнішній діаметри зламаного елемента, його висоту. Діаметр кільця ущільнювача та бочки фільтра допоможе визначити розмір та форму пристрою, який підлягає заміні. З’ясування такої інформації допоможе обрати правильний варіант. Якщо виникають труднощі при виборі, перейдіть за посиланням. Консультанти допоможуть підібрати модель від світових виробників, яка буде максимально відповідати параметрам оригінальної, до того ж за меншою вартістю.

особливості застосування гідравлічних фільтрів

Періодичність заміни гідрофільтра

Гідравлічні фільтри працюють у важких умовах і піддаються посиленому навантаженню з боку фільтрувальної системи. Якість роботи фільтра залежить від характеристик гідравлічного масла та надійності компонентів гідравлічного обладнання: насосів, клапанів, приводів. Усі ці деталі через високий тиск піддаються ерозії, постійному стиранню, тому потребують регулярної заміни.

Робоче масло, яке знаходиться в середині корпуса двигуна, збирає усі чужорідні домішки. З часом усі частинки забруднень забивають гідрофільтр, і мастило не може пройти через нього, тому йде «в обхід». Механізм продовжує працювати, але усі вузли й системи уже не захищені від сміття. Брудне масло не захищає двигун і тим самим знижує ресурс силового агрегату, зменшує потужність і термін його експлуатації.

Підбір гідравлічного фільтра за розмірами

Пробіг транспортного засобу на одному гідрофільтрі не повинен перевищувати індикатор 8 тис. км. Рекомендований індикатор кілометражу для заміни мастила – 15–20 тисяч кілометрів. Отже, фільтр треба міняти швидше, ніж мастило. Але частіше трапляється, що разом із заміною масла змінюється й гідравлічний фільтр.

Гідравлічні фільтри мастила: види та призначення

Ефективність роботи гідравлічної системи безпосередньо залежить від ступеня забруднення гідравлічного масла твердими частинками. Робоче мастило, яке застосовують в спеціалізованому фільтровому обладнанні, потребує своєчасного очищення від різних технічних домішок. Дизель, бензин, машинне мастило проходять крізь знімний фільтр, корпус якого виготовлений зі спеціального картону чи паперу, його клапан перекачується насосом. Він затримує частинки, які перевищують встановлені розміри.

Періодичність заміни гідрофільтра

Щоб правильно вибрати гідрофільтр мастила, треба враховувати наступні чинники:

  • марку технічного засобу;
  • модель спецтехніки;
  • тип палива – дизель, бензин;
  • умови експлуатації – перепади температур, вологість повітря.

Розрізняють наступні види масляних фільтрів:

  • всмоктувальний;
  • картриджний;
  • лінійний;
  • напірний;
  • зливний.

Можна підібрати потрібний тип, напірний чи інший вид масляного фільтра, в залежності від тиску гідравлічної фільтрової системи й витрат гідравлічного мастила.

Придбати необхідний тип гідрофільтра мастила можна на сторінці. Тут представлені фільтри та фільтрувальні елементи для сільгосптехніки високої якості від відомих виробників.

Напишіть нам