Для чого потрібен фільтр HEPA: принцип функціонування, переваги та сфери застосування

Зміст:

  1. Вступ.
  2. Принцип функціонування.
  3. Переваги та сфери застосування.
  4. Види.

Вступ

Навіщо потрібен фільтр hepa? Переклад абревіатури HEPA з англійської перша характеристика очищувача повітря. High Efficiency Particulate Air дослівно «високоефективне утримання частинок». Система, в якій застосовується фільтр зазначеної категорії, може зробити життя кращим, безпечнішим, комфортнішим.

Фільтр Hepa

Принцип функціонування

Hepa фільтри для чистих приміщень мають дуже високий коефіцієнт точності, продуктивності. Недоцільно використовувати як очищувач від великих частинок пилу, пуху та ін. Не виправдається установка фінансово знадобиться заміна від швидкого засмічення. Варто встановити буфер префільтр, щоб належним чином оцінити роботу hepa.

Як відбувається процес? Система очищення 3-х фазна:

  1. Дифузія (Diffusion). Відбувається затримання частинок розміром трохи більше 0,1 мкм. Маленькі, у безладному русі, вони вибиваються прямим потоком повітря, проходячи між волокон фільтра, куди потім осідають.
  2. Інерція (Impact). Частинки великі, важкі, діаметр від 0,3 мкм, не здатні обігнути волокна-перешкоди. Напрямок руху повітря стає і їхньою траєкторією, вони рухаються прямо, затримуються на фільтрі.
  3. Зачеплення (Interception). Максимальна проникаюча здатність основний показник середніх частинок. Вони великі для дифузії, не дотягують до інерції. Ефект зачеплення діє на всі частинки: у процесі чищення вони накопичуються, по черзі чіпляються за волокна, один за одного і т.д.

Класифікація hepa фільтрів прямо пов’язана зі ступенем упіймання дрібних частинок. Як відбувається оцінка? Досвідченим шляхом визначається кількість порошин (розмір на 1 л повітря близько 0,3 мікрона), які пройшли фільтр і повернулися назад у середовище. За європейським стандартом ефективність у відсотках за класами йде від ≥85 до ≥99, 999995. Чим більше відсоткове значення, тим якісніше очищається повітря.

Переваги та сфери застосування

Класи hepa фільтрів вказівник їх можливостей. У побуті прийнятними є елементи класу 10-13: прості очищувачі повітря, пилососи, вентиляційні системи. Для пилососів актуальні моделі, що миються, дорожче техніка вище клас фільтра.

Очищувачі повітря хорошої якості оснащують HEPA H11 достатній варіант для якісної фільтрації циркулюючого повітря.

15-17 використовуються у косметології, промисловості, медицині. Наприклад, на останньому етапі очищення в системах багатоступінчастої припливної вентиляції ставлять hepa аерозольні фільтри. Мікроволокниста структура елементів не пропускає радіоактивний, токсичний пил, небезпечні віруси, мікроорганізми. Пристрої hepa високого рівня фільтрації необхідні в медустановах (операційні, лабораторії, реанімація), на виробництвах фармацевтичних, під час випуску точних приладів, до створення чистих зон — мікробіологія, мікроелектроніка, харчова галузь тощо.

Фільтри тонкого очищення широко застосовуються, мають низку плюсів.

  1. Абсолютний показник ефективності (до 99,99%).
  2. Малий початковий опір.
  3. Високий ступінь пиломісткості.
  4. Захист від бактерій.
  5. Безпечний матеріал для виготовлення.
  6. Простота догляду та встановлення.

Фільтри тонкого очищення

Види

Фільтри даного типу бувають одноразові та багаторазові.

Основа перших скловолокно чи папір. Матеріал тонкий, волокнистий (волокна діаметром 0,65-6,5 мікрон, між нитками 10-40 мікрон), складний, як гармошка, кілька шарів. Перевага — за рахунок збільшення робочої площини поверхні, що пропускає, зводиться до мінімуму сила опору повітряному потоку. У результаті відмінний результат. Фільтроматеріал, плісирований у рамці малого розміру, засмічується швидше. Мінус обмежений час експлуатації.

Що таке hepa багаторазовий фільтр? Матеріал виготовлення фторопласт (в назві є W). Елемент можна мити, знову запускати у роботу.

Сьогодні виробники пропонують очисні елементи:

  • у корпусах пластикових, металевих, з оцинковки та нержавіючої сталі, листового, екструдованого алюмінію;
  • із ущільнювачами на вході, виході;
  • із захисними сітками;
  • з клейовою, алюмінієвою сепарацією та ін.
Напишіть нам