Фільтраційна установка ФВУ: специфіка роботи та комплектація

Обладнання, яке використовується рухомими об’єктами озброєння та військової техніки, є фільтраційна установка ФВУ. Лінійка відповідних агрегатів включає моделі АФВТ-100А, АФВТ-100Н, АФВТ-100С та інші зразки.

Зміст:

 1. Фільтрувальні установки для повітря: комплектація
 2. Фільтровентиляційна установка ФВУ: специфіка роботи
 3. Ключові технічні характеристики

Фільтраційна установка ФВУ: специфіка роботи та комплектація

Комплект постачання таких пристроїв, як фільтровентиляційні установки для КУНГів та військової техніки, включає низку елементів.

Виробник поставляє це обладнання з такими компонентами:

Фільтровентиляційна установка АФВТ-100С

 • корпусом, що включає нагнітач і фільтр-пакет, в який може входити передфільтр;
 • поглиначем додатковим фільтруючим елементом;
 • клапаном;
 • патрубком;
 • повітропроводами з регульованою заслінкою;
 • контрольною панеллю, обладнаною кольоровими датчиками робочих режимів;
 • кріпильними деталями у вигляді плити та кронштейна.

Фільтровентиляційна установка може також випускатися із сепаратором, що забезпечує очищення атмосфери від радіоактивного високодисперсного пилу прикладом такої системи є модифікація АФВТ-100С.

Примірник ФВУА-100Н-24 комплектується електричними вентиляторами ЕВ-100-24, що працюють від бортової мережі 24В.

Фільтровентиляційна установка ФВУ: специфіка роботи

Агрегатні очищувачі повітря типу АФВТ є сучасними аналогами моделей ФВУА-100А, ФВУА-100Н і ФВУ-100 2С.1.

Вони незамінні в бойовій обстановці, у ситуаціях прийняття противником рішення заражати повітряний простір, отруювати його, використовуючи бактеріологічні аерозолі, радіоактивний, техногенний пил та інші токсичні препарати.

Такий агрегат створює надлишковий тиск, що перешкоджає проникненню атмосферного зараженого повітря всередину об’єктів військової пересувної техніки.

Функціонує ця система за принципом аспірації:

 • забруднений повітряний потік надходить всередину пристрою;
 • масивні пилові частинки направляються в очищающий бункер;
 • установка розподіляє небезпечне повітря між фільтрами;
 • агрегат проводить затримання пилу та отруйних речовин на зовнішніх поверхнях та забезпечує подачу очищеного повітря до герметичної кабіни військового транспорту, у тому числі кузовів, фургонів та інших наземних технічних засобів.

ФУ, обладнана спеціальними фільтрованими картриджами, забезпечує тонке очищення, практично повне поглинання, як твердих частинок, так і дрібних крапель розпорошених аерозолів механічним шляхом.

Фільтровентиляційна апаратура буває стаціонарною та пересувною. Стаціонарні системи фільтрації можуть інтегруватися із заводським, промисловим обладнанням, що забезпечує вентиляцію. У військових цілях застосовуються пересувні ФУ, що відрізняються найбільшою мобільністю.

Ключові технічні характеристики

Модифікації фільтровентиляційних установок, призначених для багаторазового користування, відрізняються показниками номінальної витрати повітря 100 м³/год і надлишковим тиском від 294 Па.

Експлуатація агрегатів ФВУА-100А-24 передбачає напругу живлення 12 або 24 В, постійний електрострум і допускає режим робочих температур від -50 до +50 °С.

Вага відповідного агрегатованого пристрою, який здатний перетворювати заражене повітря в фактично чисте, 50 кг, а орієнтовний термін його служби становить 10 років.

Пропускна здатність установок фільтрації відрізняється розмір забруднень, що затримуються ФУ, залежно від їхньої моделі, становить від 0,3 до 0,05 мкм.

Така автомобільна фільтровентиляційна установка може бути також оснащена кабіною, що управляє мостовими і козловими кранами. Дане рішення дозволяє її експлуатувати також у виробничій сфері у цехах сталеливарної, гальванічної, електролізної та хімічної специфіки.

В Україні випуском ФВУ, що відповідає європейським стандартам якості, займається понад двадцять років підприємство «Selton». Обладнання, виготовлене цим заводом, дозволяє очищати повітря, а також зріджений та природний газ, технологічні рідини, воду та олії.

Напишіть нам