Фільтри автомобільні: види та призначення

Фільтр автомобільний — вкрай корисна запчастина. Від цього механізму залежить те, як довго прослужить двигун без поїздок в автосервіс. Зрозуміти завдання бар’єрної системи і різновиди цього елемента можна, прочитавши цю статтю. Після прочитання у вас не залишиться питань щодо того, які фільтри автомобільні існують сьогодні і в чому несуть користь для машини. А також ви дізнаєтеся, як правильно вибрати систему очищення для свого автомобіля.

Зміст:

  1. Вірний захист від дорожнього сміття — повітряний фільтр.
  2. Різновиди та функції масляного фільтра.
  3. Що потрібно знати про паливний фільтр.

Вірний захист від дорожнього сміття — повітряний фільтр

Повітряний фільтр забезпечує захист двигуна від пилу і бруду, який знаходиться на дорозі. Важливість цього елемента складно переоцінити. Адже за 100 км пробігу авто споживає приблизно 15 кубометрів атмосферного повітря. З усіма його складовими. Тобто, включно з пилом, забрудненнями, вихлопними газами та багато іншого. Тож не дивно, що поставлений в машину неякісний повітряний фільтр може завдати серйозної шкоди. Від нього залежить робота двигуна і поршневої системи. І він просто не впорається з таким навантаженням. Тому підхід до вибору цієї системи для машини має бути дуже серйозним.

Фільтри автомобільні

Найчастіше матеріал, з якого роблять повітряні фільтри, це картон. Іноді, але вкрай рідко, очищувач випускають у вигляді волокон із синтетики. Для марок спортивних машин використовують кілька шарів марлі, які ввібрали в себе фірмове масло. Міняти картонні та синтетичні фільтри автомобільні потрібно регулярно. Вони мають різноманітну форму. І можуть бути безкаркасні, панельні або ж у вигляді циліндра.

Різновиди та функції масляного фільтра

Масляний захисний елемент забезпечує чистоту оливи, відфільтрувавши осадові матеріали. Також він дає змогу забезпечити необхідний обсяг мастила в елементах авто після завершення поїздки. Він являє собою паперову конструкцію і підлягає заміні так само часто, як змінюється масло.

За своїм зовнішнім виглядом масляний фільтр буває:

  1. Розбірний, придатний для повторного використання. У такому пристрої заміні підлягає тільки деталь очищення або патрон.
  2. Нерозбірний, тобто не здатний виконувати свої функції після одного застосування. Таким фільтрам автомобільним необхідно робити заміну цілком.

Також їх класифікують за способом змащувальних функцій.

Проточне очищення

Частково проточна (напівпроточна)

Комбінована

Дозволяє під час запуску мотора швидко випустити необхідну кількість масла. Такі конструкції використовують на більшості автомобілів.

Вони пропускають через себе мастило кілька разів. Кожен цикл проходження очищає невелику кількість паливного мастила.

Поєднують у собі проточну і частково проточну очистку. Що дає змогу машинам на дизелі здійснювати максимальну фільтрацію.

Коли вибираєте масляний очищувач, то звертайте увагу на такі нюанси:

  • яким видом палива користуєтеся;
  • якість доріг (чи буде це асфальт, чи земляна поверхня);
  • марка і вид випуску авто.

І з урахуванням цього слід вибирати відповідний масляний фільтр для машини. Адже правильно підібраний пристрій буде якісно фільтрувати потрібні вузли.

Що потрібно знати про паливний фільтр

Паливний фільтр створює перешкоду потраплянню різного бруду в механізми машини. Фільтрація відбувається в два етапи. Перший – це видалення грубих елементів діаметром 60 мікрон і більше. А другий етап тонкого очищення запобігає потраплянню дрібніших частинок, розмір яких не перевищує 10 або 15 мкм.

Паливний фільтр

Виходячи з того, яке паливо ви використовуєте, потрібно вибрати відповідний очищувач. Існує три види подачі, це:

  • дизельний;
  • карбюраторний;
  • інжекторний.

І відповідно, фільтри автомобільні встановлюють на них. Розберемо докладніше ці види.

Дизельний

Карбюраторний

Інжекторний

Встановлюють у проміжку між мотором і насосом палива. У таких конструкціях крім фільтрації бруду відбувається і відсіювання непотрібної води, надлишок якої вкрай небажаний для паливних механізмів. Елементи призначені для очищення дизеля необхідно міняти дуже часто.

Знаходиться поруч і попереду з карбюратором у прозорій конструкції. Це дає змогу вчасно помітити засмічення очищувача і вжити заходів. Карбюраторна система не потребує додаткової фільтрації, тому там встановлюються звичайнісінькі системи прочищення.

Розміщують під дном авто. Він має здійснювати максимально якісну фільтрацію. У систему не повинні потрапляти частинки в 10 мкм, адже інжекторний вид подачі палива дуже чутливий. Сам механізм очищення повинен бути з металу і регулярно піддаватися якісному догляду.

Також існує салонний автомобільний фільтр, який запобігає потраплянню шкідливого повітря в салон. Тобто, це пил, вихлопи з дороги, домішки азоту та сірки. Усі ті елементи, якими вкрай небажано дихати. Також цей бар’єр виконує антибактеріальні функції. Механізм для очищення салону перешкоджає потраплянню всередину машини дрібних елементів розміром від 1 мкм.

Тепер ви знаєте, які конструкції для очищення існують. А також на що слід звернути увагу при їх виборі. Звертайтеся до перевірених постачальників і перевіряйте якість матеріалу.

Напишіть нам