Навіщо потрібен фільтр поглинач для фільтровентиляційних систем школи та дитячих садків

Зміст:

 1. Призначення фільтрів-поглиначів.
 2. Види фільтрів-поглиначів.
 3. Необхідність оснащення для дитячих садків і шкіл.

Повітря, що надходить до бомбосховища з великою кількістю дітей, має бути очищене від небезпечних домішок. У випадках ядерної, хімічної або інших видів загроз, цей елемент має особливу значущість. Для очищення атмосферного повітря в приміщенні призначений фільтр поглинач. Особливості конструкцій і види розширюють сферу застосування очищувача.

Укриття в школі

Призначення фільтрів-поглиначів

Системи, які здатні поглинати шкідливі речовини й опади, необхідні в екстрених випадках. Фільтри поглиначі встановлюються в бомбосховищах або на спеціальних об’єктах, призначених для захисту військових і цивільного населення. Вони виключають небезпеку зараження шкідливими речовинами, яке може призвести до отруєння або незворотних процесів в організмі. Фільтри здатні впоратися з такими видами забруднень:

 • радіоактивний осад, який може утворитися під час розпаду радіоактивних речовин;
 • хімічні речовини, що чинять токсичний вплив на людину;
 • бойові отруйні субстанції;
 • біозброя (бактеріологічна).

Сам фільтр являє собою циліндр, усередині якого встановлено поглинаючий елемент. Забруднене повітря надходить у спеціальну зону, після чого через фільтр надходить у приміщення. Особливості конструкцій дають змогу використовувати очищувачі для герметизованих приміщень.

Види фільтрів-поглиначів

Встановлюють цю систему як на стаціонарних системах вентиляції, так і на рухомій базі спеціальних військових об’єктів. Фільтр поглинач для повітря легко очищає атмосферу від токсичних і радіоактивних домішок. Залежно від поставлених цілей фільтри діляться на:

 1. Для бомбосховищ — застосовуються самостійно або як елемент вентиляційної системи. До них належать ФП-100, ФПУ-200 і ФП-300, у системах використовують два або три пристрої. Поширена модель, яка підходить для приміщень у школах із невеликим об’ємом, ФП-50/25. Модернізований варіант ФП-100У здатний поглинати велику кількість небезпечних елементів.
 2. Для рухомої бойової техніки. Фільтри встановлюють у кабінах, які важко піддаються герметизації. Основні моделі ФПТ-100, ФПТ-200 і ФПТ-200М, що входять до комплектації бронетанкових машин.
 3. Для нових або давно використовуваних бомбосховищ, зокрема в дитячих садках і школах. Або на спеціальних об’єктах, призначених для захисту людей і дітей під час війни, встановлюються регенеративні патрони марки 26 715.
 4. Система фільтровентиляційних комплексів-фвк. Головне завдання фільтрів поглиначів – постачання атмосферного повітря до сховищ, здатних вміщати до 450 осіб. Часто комплекси встановлюють на оборонних підприємствах, що перебувають у повній ізоляції.

фільтри-поглиначі

Такі очисники допоможуть у разі пожеж або задимлення, оскільки здатні поглинати окиси вуглецю.

Необхідність оснащення для дитячих садків і шкіл

Для гарантії безпеки школярів у воєнний час необхідно встановлювати системи ФВК у бомбосховищах, які розташовані на території шкіл. Така система оснащена кліматичною установкою, яка відповідає не тільки за подачу чистого повітря, а й за підтримання постійної температури в приміщенні.

Панель оснащена електронною системою управління, що полегшує налаштування температури, режим роботи та продуктивність. Система ФВК сама контролює роботу окремих елементів та облік непрацюючого часу.

У надзвичайних ситуаціях правильно оснащені об’єкти захисту можуть врятувати багато дитячих життів.

Напишіть нам