Очищення та підготовка природного газу при транспортуванні: особливості

Що являє собою процес очищення та підготовки природного газу до перевезень? Чому на підприємствах, що працюють із газом, та в місцях його видобутку потрібно використовувати фільтри? Різновиди фільтрів для очищення та підготовки газу до транспортування, а також їх основні функції. Особливості роботи окремих видів фільтрувальних елементів.

Зміст:

  1. Де можуть застосовуватись газові фільтри: підготовка природного газу до транспортування.
  2. Види газових фільтрів від виробника.
  3. Газові пиловловлювачі: для чого їх застосовують.
  4. Де і для чого можуть знадобитися коалесцентні фільтри сепаратори для очищення газів.
  5. Особливості фільтрів для очищення повітря та комплексних повітроочисних пристроїв.
  6. Фільтри для автомобільних заправок та АГНКС.

Сучасний процес очищення та підготовки газу до перевезення складний і включає масу заходів. Потрібно забезпечити всі параметри, які були встановлені, а саме: чистоту, вологість, температуру, тиск та інші. Підготовка газу до транспортування здійснюється на підприємствах з використанням професійних виробничих фільтрів різних типів. Одними з найбільш якісних моделей такої техніки вважають вироби компанії «Селтон».

Де можуть застосовуватись газові фільтри: підготовка природного газу до транспортування

Фільтри можуть бути використані як у системі очищення, так і в підготовчих процесах перед транспортуванням.

  • Використовують для очищення та підготовки до перевезення таких видів газу, як паливний, імпульсний, пусковий, технологічний.
  • Застосовують для того, щоб очистити природний або нафтовий газ від різних механічних домішок та вологи.
  • Використовують для очищення повітря поруч із газовою турбіною або компресором, на очищувальних пристроях комплексної дії.
  • Застосовують для очищення та підготовки газу на заправках для автомобілів, а також на газонаповнювальних станціях компресорного типу.

Придбати коалесцентні фільтри сепаратори для очищення газів можна, залишивши заявку на сайті виробника.

Види газових фільтрів від виробника

Підготовка до перевезення є складним процесом, який потребує наявності професійного обладнання та працівників, які вміють його використовувати. Фільтрувальні елементи, залежно від їхнього призначення, ділять на кілька видів:

  • пиловловлювачі для збору пилу;
  • уловлювачі туману;
  • сепаратори чи коалесцери.

Вибирати необхідно, виходячи з того, за яких умов і для якої мети вони використовуватимуться.

Газові пиловловлювачі: для чого їх застосовують

Газові пиловловлювачі

Пилоуловлювачі застосовують для уловлювання дрібнодисперсних механічних домішок. Ці пилофільтри можуть бути виготовлені з різних матеріалів, таких як:

  • мікроскловолокно;
  • поліпропілен;
  • целюлоза;
  • поліестер;
  • нержавіючі фільтрувальні сітки.

Сепарація газу проводиться тільки після того, як за допомогою пиловловлювачів було відібрано та видалено механічні домішки. Пилоуловлювачі дозволяють підготуватися до процесу сепарації і при цьому захистити виробниче обладнання від можливого потрапляння до нього пилу.

Де і для чого можуть знадобитися коалесцентні фільтри сепаратори для очищення газів

Коалесцентні фільтри сепаратори

Фільтр коалесцер для очищення газу необхідний на виробництві для забезпечення високоефективного видалення з газових потоків вологи. Завдяки цьому вдається знизити кількість винесення дрібнодисперсної рідкої фази в абсорбційних апаратах. Такі елементи на виробництві виконують низку основних функцій:

  • допомагають фільтрувати газові потоки від домішок;
  • дозволяють з’єднувати дрібні краплі у великі завдяки властивостям фільтрувального волокна;
  • допомагають відокремити рідку фазу від основного газового потоку.

Підготовка газу до транспортування неможлива без використання коалесцентних фільтрувальних елементів та процесу сепарації. Також особливо важлива така очищення для зберігання газу в ПГХ – підземному сховищі.

Особливості фільтрів для очищення повітря та комплексних повітроочисних пристроїв

Фільтри для очищення повітря

Дані фільтрувальні пристрої необхідні для забезпечення безпеки роботи очисних приладів для підготовки та транспортування природного газу, а також для продовження терміну роботи таких механізмів. Вони можуть бути різних класів очищення:

  •  G2-G4;
  •  M5,M6;
  •  F7-F9.

Такі елементи допомагають проводити як попереднє, так і тонке очищення повітря. Вони можуть виготовлятися у формі циліндра, конуса, а також бувають компактними, кишеньковими та панельними.

Фільтри для автомобільних заправок та АГНКС

Такі елементи використовують для того, щоб очищати саме паливний газ від шкідливих домішок та вологи перед тим, як здійснювати заправку автомобілів. Вони обов’язково встановлюються на підприємствах цієї спрямованості. Підготовка газу до транспортування здійснюється саме завдяки елементам фільтрування, які здійснюють ряд функцій:

  • очищають від твердих домішок та аерозольних крапель світлий паливний газ;
  • відокремлюють парафінові та маслянисті домішки;
  • допомагають продовжити термін служби устаткування;
  • продовжують термін служби автомобіля.

Стаття по темі: «Авіаційні паливні фільтри: види, принцип роботи, характеристики»

Фільтрувальні елементи будь-якого з наведених вище видів дуже важливі. Їх застосовують на місцезнаходженнях природного газу, у процесі переробки, очищення, зберігання, підготовки до перевезень, а також на заправках, куди його вже було доставлено. Дуже важливо вивчити всі особливості фільтрувальних елементів та підібрати відповідні, щоб убезпечити виробництво, місце видобутку, а також захистити обладнання від поломок.

Напишіть нам