Очищення вентиляційного повітря на атомних електростанціях: особливості використовуваного обладнання

Зміст:

  1. Вентиляція на АЕС: основні принципи
  2. Особливості використовуваних фільтрів

Фільтри для атомної енергетики

Очищення вентиляційного повітря на атомних електростанціях — це важливий критерій безпеки роботи підприємства з огляду на ймовірність викиду радіоактивних речовин. Використання спеціального обладнання (особливості конструкції та комплектація) сприяє забезпеченню радіаційної безпеки, основним напрямом якої є захист біологічних об’єктів.

Вибираючи фільтрувальне обладнання для АЕС, важливо врахувати принцип роботи об’єкта атомної промисловості, розібратися з технологіями й характеристиками продукції, що застосовується. Додатково, експерти рекомендують створення індивідуальних схем вентиляції для приміщень, де поряд з радіоактивними застосовуються хімічні речовини (сполуки), які при роботі виділяють тепло, що відображається на параметрах мікроклімату.

 

Вентиляція на АЕС: основні принципи

Основне завдання, для вирішення якого використовується вентиляційне обладнання, це створення та підтримання мікроклімату з нормальними параметрами, перебування в якому не загрожує життю та здоров’ю персоналу підприємства.

Щоб виключити ризик радіоактивного зараження, необхідно:

  • обладнати місцеву вентиляцію з одночасною установкою загальнообмінних вентиляційних систем;
  • провести ізоляцію працюючого обладнання (особливу увагу приділити герметизації установок, що експлуатуються в обмеженому просторі);
  • розділити робоче місце на зони (тут можна забезпечити певні напрями руху повітря, що виключає змішування потоків);
  • створити спеціальні бар’єри (установка високотехнологічних рішень унеможливлює поширення шкідливих речовин).

Очищення повітря від аерозольних домішок передбачає установку фільтруючих елементів як на вихідному, так і на вхідному потоці. На думку експертів, встановлення очисних рішень перешкоджає забрудненню довкілля газами, одночасно дозволяючи зібрати та утилізувати цінні продукти, які можуть утримуватися у відпрацьованому повітрі.

Особливості використовуваних фільтрів

Сьогодні фільтри для АЕС допомагають не лише в очищенні повітря від шкідливих домішок (відходи радіоактивного виробництва), а й сприяють створенню комфортного мікроклімату у робочих приміщеннях. Головне — правильно підібрати модель, враховуючи тип і характеристики матеріалів і продукції, що використовується.

Фільтр ФАП-3400 можна встановити в припливну або витяжну систему вентиляції, що працює на атомній електростанції. Завдяки конструкційним особливостям, комплектуючі добре справляються з токсичними аерозольними частинками (кислоти, луги, органіка). Відрізняються універсальними розмірами, що підвищує популярність.

Фільтр ФАС успішно справляється з радіоактивними та токсичними суспензіями, включаючи тумани, в яких містяться дисперсні фази в нерозчинній формі. Регенеровані моделі рекомендовані для установки в системах спеціального газоочищення, нерегенеровані можна встановити як комплектуючі для вентиляції (включаючи очищення повітря).

Фільтр ФАС-5000Н це модернізована модель, яка призначена для установки в системах з підвищеним рівнем навантаження. Завдяки особливостям виконання установка та демонтаж не займають багато часу.

Застосування адсорберів допомагає очистити повітря у приміщеннях атомних електростанцій від йоду та інших газів. У конструкцію входять вугільні картриджі у сейсмостійкому виконанні. Додаткова комплектація спеціальною панеллю допомагає контролювати активоване вугілля, що відображається на особливостях експлуатації.

Незалежно від типу вибраного фільтра, його встановлення та обслуговування варто довірити кваліфікованому персоналу. Це — запорука коректної роботи, від чого залежить радіаційна безпека на підприємствах атомної промисловості та стан довкілля.

Напишіть нам