Повітряні фільтри для системи вентиляції

Зміст:

 1. Навіщо потрібний повітряний фільтр.
 2. Клас фільтрації повітряних фільтрів для систем вентиляції.
 3. Види повітряних фільтрів.
 4. Як вибрати.

Фільтр – невід’ємна частина вентиляційної системи. Він очищає повітря від пилу, бактерій, плісняви. В результаті ми дихаємо чистим повітрям, а не шкідливою сумішшю газів. Вибір такого приладу – дуже відповідальна справа. Неякісна конструкція — даремно витрачені гроші та ризики для здоров’я. Як правильно підбирати повітряні фільтри для вентиляції? На які класи ділиться фільтрація і який варіант краще вибрати, розповімо в цій статті.

Навіщо потрібний повітряний фільтр

Головна функція приладу – фільтрація повітря у приміщенні. Це потрібно не лише людям, а й техніці, що може зіпсуватися через домішки, які потрапили до робочого механізму. Тому на виробництві системи очищення, що затримують пил, запахи, жир, бактерій, плісняву, освіжають, просто необхідні. Їх встановлюють на атомних електростанціях, у бактеріологічних лабораторіях, іноді у квартирах та приватних будинках.

Клас фільтрації повітряних фільтрів для систем вентиляції

Дані конструкції умовно поділяють згідно з типом фільтрації.

Перший – загального призначення. Поділяються на дві категорії.

 1. Грубе очищення (G). Пристрої виглядають як губи. Підходять для великих частинок, ступінь чистоти – 20-75% (дрібні), 60-95% (великі). Є сіткою або тоненькою губкою. G3 – G4 – алюмінієва або сталева рамка з натягнутим на неї спеціальним полотном. Останнє складається гармошкою збільшення фільтраційного простору. Чим робоча частина щільніша, тим фільтр краще очищає. Використовують у побуті.
 2. Точне очищення (F). Зовні нагадують фільтри G- та HEPA. Відрізняються лише маркуванням. Затримують 95-98% великого та 80% дрібного пилу. Застосовують у побуті, автомобілях. Виготовляють із багатошарового матеріалу, більш щільного, ніж G.

На виробництві та у сферах, де особливі вимоги до чистоти (медицина, фармацевтика), побуту, застосовують спеціальні прилади з високою та надвисокою ефективністю.

Перший тип фільтрує найдрібніші частинки, такі як пилок рослин. Часто ними обладнають пилососи. Корисно для людей, які страждають на алергію. Конструкція НЕРА, або Н-очисники є гармошкою з декількох шарів волокнистого полотна (розмір волокон – 0,65-6,5 мікрон), натягнутої на корпус з металу або пластмаси.

Пристрої надвисокої ефективності (ULPA або U) забезпечують максимальний результат очищення – 99,9999%. Застосовуються у медичних, фармацевтичних, промислових установах для максимальної стерильності. Представлене скловолокном, натягнутим на алюмінієву рамку. Поверхня рівна.

Види повітряних фільтрів.

 1. Кишенькові. Компактний розмір, алюмінієва чи пластикова основа, нетканий матеріал.
  Кишенькові фільтри
 2. Касетні. Широко застосовують у побуті. Одноразові, переважно грубої очистки. Конструкція – каркас із сталі оцинкований, на який натягується хімічне неткане волокно.
  Касетні фільтри

 3. Бактерицидні. Ефективні проти грибів, плісняви, бактерій. Оснащені ультрафіолетовим випромінюванням. Застосовуються у приміщеннях, де потрібне особливо ретельне очищення простору (медичні, фармацевтичні установи, сховище харчових продуктів).
  Бактерицидні фільтри
 4. Електричні. Заряджені елементи всередині пристрою перетягують на себе забруднення, з допомогою чого очищається простір. Багаторазові.
  Електричні фільтри
 5. Вугільні. Активоване вугілля – відмінний абсорбент. Потік, що очищається, проходить через гранули вугілля. Одноразовий очисник. Не лише фільтрує, але й усуває запахи.
  Вугільні фільтри

Якщо вам потрібен автомобільний очищувач повітря, то такий прилад повинен мати ступінь очищення мінімум 98%.

Як вибрати

Вибираючи очищувач повітря, визначте насамперед мету покупки: для автомобіля, пилососа чи кімнати? Для різних завдань потрібні певні пристрої. Якщо страждаєте на алергію, виберіть модель НЕРА, що затримує алергени. У медпункт візьміть антибактеріальний тип.

Автомобільний очисник є універсальним. Його використовують у машині та невеликій кімнаті.

Домашні очищувачі повітря розраховані на певну площу.

Не вибирайте занадто щільний очисник – він швидко забруднюється.

Напишіть нам