Зміст:
- Навіщо потрібний повітряний фільтр.
- Клас фільтрації повітряних фільтрів для систем вентиляції.
- Види повітряних фільтрів.
- Як вибрати.
Фільтр – невід’ємна частина вентиляційної системи. Він очищає повітря від пилу, бактерій, плісняви. В результаті ми дихаємо чистим повітрям, а не шкідливою сумішшю газів. Вибір такого приладу – дуже відповідальна справа. Неякісна конструкція — даремно витрачені гроші та ризики для здоров’я. Як правильно підбирати повітряні фільтри для вентиляції? На які класи ділиться фільтрація і який варіант краще вибрати, розповімо в цій статті.
Навіщо потрібний повітряний фільтр
Головна функція приладу – фільтрація повітря у приміщенні. Це потрібно не лише людям, а й техніці, що може зіпсуватися через домішки, які потрапили до робочого механізму. Тому на виробництві системи очищення, що затримують пил, запахи, жир, бактерій, плісняву, освіжають, просто необхідні. Їх встановлюють на атомних електростанціях, у бактеріологічних лабораторіях, іноді у квартирах та приватних будинках.
Клас фільтрації повітряних фільтрів для систем вентиляції
Дані конструкції умовно поділяють згідно з типом фільтрації.
Перший – загального призначення. Поділяються на дві категорії.
- Грубе очищення (G). Пристрої виглядають як губи. Підходять для великих частинок, ступінь чистоти – 20-75% (дрібні), 60-95% (великі). Є сіткою або тоненькою губкою. G3 – G4 – алюмінієва або сталева рамка з натягнутим на неї спеціальним полотном. Останнє складається гармошкою збільшення фільтраційного простору. Чим робоча частина щільніша, тим фільтр краще очищає. Використовують у побуті.
- Точне очищення (F). Зовні нагадують фільтри G- та HEPA. Відрізняються лише маркуванням. Затримують 95-98% великого та 80% дрібного пилу. Застосовують у побуті, автомобілях. Виготовляють із багатошарового матеріалу, більш щільного, ніж G.
На виробництві та у сферах, де особливі вимоги до чистоти (медицина, фармацевтика), побуту, застосовують спеціальні прилади з високою та надвисокою ефективністю.
Перший тип фільтрує найдрібніші частинки, такі як пилок рослин. Часто ними обладнають пилососи. Корисно для людей, які страждають на алергію. Конструкція НЕРА, або Н-очисники є гармошкою з декількох шарів волокнистого полотна (розмір волокон – 0,65-6,5 мікрон), натягнутої на корпус з металу або пластмаси.
Пристрої надвисокої ефективності (ULPA або U) забезпечують максимальний результат очищення – 99,9999%. Застосовуються у медичних, фармацевтичних, промислових установах для максимальної стерильності. Представлене скловолокном, натягнутим на алюмінієву рамку. Поверхня рівна.
Види повітряних фільтрів.
- Кишенькові. Компактний розмір, алюмінієва чи пластикова основа, нетканий матеріал.
- Касетні. Широко застосовують у побуті. Одноразові, переважно грубої очистки. Конструкція – каркас із сталі оцинкований, на який натягується хімічне неткане волокно.
- Бактерицидні. Ефективні проти грибів, плісняви, бактерій. Оснащені ультрафіолетовим випромінюванням. Застосовуються у приміщеннях, де потрібне особливо ретельне очищення простору (медичні, фармацевтичні установи, сховище харчових продуктів).
- Електричні. Заряджені елементи всередині пристрою перетягують на себе забруднення, з допомогою чого очищається простір. Багаторазові.
- Вугільні. Активоване вугілля – відмінний абсорбент. Потік, що очищається, проходить через гранули вугілля. Одноразовий очисник. Не лише фільтрує, але й усуває запахи.
Якщо вам потрібен автомобільний очищувач повітря, то такий прилад повинен мати ступінь очищення мінімум 98%.
Як вибрати
Вибираючи очищувач повітря, визначте насамперед мету покупки: для автомобіля, пилососа чи кімнати? Для різних завдань потрібні певні пристрої. Якщо страждаєте на алергію, виберіть модель НЕРА, що затримує алергени. У медпункт візьміть антибактеріальний тип.
Автомобільний очисник є універсальним. Його використовують у машині та невеликій кімнаті.
Домашні очищувачі повітря розраховані на певну площу.
Не вибирайте занадто щільний очисник – він швидко забруднюється.