Як працюють фільтри для очищення палива на АЗС

Зміст:

  1. Із чого складається фільтр тонкого очищення.
  2. Паливний фільтр-сепаратор.
  3. Як вибрати фільтр.

Дизельне паливо вимагає очищення від твердих та дрібних частинок так само, як і будь-які інші горючі рідини. В основному паливопровід складається із двох основних фільтрів. Один з них призначений для грубої очистки, інший — для тонкої, яка вловлює частинки сміття мінімального діаметра. Первинне очищення дизельного палива проводиться за допомогою фільтрів з так званим резервуаром-відстійником, куди осідають частинки сміття, бруду, пилу тощо. Це потрібно для підготовки палива до подальшої фільтрації. Також процедура захищає двигун та механізми від поломок.

Із чого складається фільтр тонкого очищення

Фільтри для очищення палива на АЗС

Як фільтр використовується целюлоза, яка просочується смолою. Вона здатна утримувати тонкі частинки бруду.

Фільтрація дизельного палива від домішок до того, як воно потрапить у двигун автомобіля, є однією з важливих умов для безперебійної роботи транспорту, як на дизелі, так і роботи обладнання АЗС. Фільтри очищення палива на заправних станціях принципово відрізняються від тих, які вже стоять в автомобілях — дуже важливо їх не плутати.

При перевезенні палива в бензовозах і навіть при правильному зберіганні, волога та механічні частинки можуть потрапляти до складу. Навіть через шланг при переливі палива може потрапляти бруд чи каміння. Через це часто трапляються поломки техніки. Встановлення такого фільтра просто необхідне очищення системи заправки. Великий асортимент дозволяє покупцеві вибрати саме те, що потрібно.

Паливний фільтр-сепаратор

Цей багаторазовий фільтр для дизельного палива використовується для якісного очищення пального від різних домішок та вологи. Його встановлюють перед насосом. У магазині можна придбати фільтри для дизельного палива, так і фільтри для бензину.

Переваги:

  • захищає від детонації та забруднення;
  • відсутні внутрішні деталі, що рухаються;
  • вбудовується у зручному місці та не заважає при використанні;
  • міцний матеріал, здатний витримати будь-яке навантаження;
  • надійний.

Чим менше брудних частинок у паливі, тим ефективніша його працездатність. Від цього показника залежить якість роботи автомобіля чи інших транспортних засобів.

Як вибрати фільтр

Замовляйте фільтр, який відповідає технічним характеристикам заправної станції, а також виду палива, яке знаходиться в колонці — від цього залежить результат очищення та справності обладнання.

Основні критерії вибору:

  • швидкість пропускного потоку;
  • матеріал фільтра та його пропускні здібності;
  • максимально підтримуваний тиск у фільтрі.

Чим більший обсяг колонки, тим вищою має бути швидкість пропускного потоку до неї. Для тих, хто погано розуміється на фільтрах, рекомендують вибирати універсальний варіант — целюлозу, яка здатна відсіювати частинки.

Додавання парафіну в дизельне паливо призводить до зношування звичайних фільтрів для очищення палива. Але й цю проблему було вирішено. У продажу сьогодні представлені зимові фільтри. Вони більш стійкі та надійні у використанні. Також до складу палива може входити деревина. З неї виробляють високоякісне пальне, яке потребує очищення.

Розглянемо два види фільтрів палива.

  1. Целюлозний. Використовують для очищення твердих частинок, що добре захищає від пошкоджень колонку та автомобіль.
  2. Гідроадсорбуючий. До складу входить порошок абсорбент, який має властивість перетворюватися на гель при контакті з водою.

Рідина створює захисний ефект і у паливі відбувається чищення. При підборі фільтрів консультуйтеся з менеджером, враховуйте характеристики, обсяги палива, які потрібно очищати і т.д. Заповнення бака якісним паливом – це початок правильної роботи транспортного засобу. Не намагайтеся заощадити на фільтрах. Підберіть саме те, що вам потрібно.

Напишіть нам