Як вибрати фільтри для дизельних та бензинових генераторів

Зміст:

  1. Які бувають фільтри для генераторів.
  2. Паливні фільтри.
  3. Масляні фільтри.
  4. Повітряні фільтри.
  5. Як вибрати якісний фільтр для генератора.
  6. Як очищати фільтр.

Генератори – це пристрої для автономного електропостачання. Вони можуть працювати на бензині чи дизельному паливі. Для постійної роботи необхідно забезпечити охолоджувальне повітря, паливний матеріал, що підходить пристрою та мастило для деяких деталей генератора. Як фільтр для дизельного генератора, так і фільтр для бензинового генератора повинні захищати пристрій від проникнення бруду із зовнішнього середовища.

Коли придбаєте виріб для фільтрації, пам’ятайте, що його потрібно регулярно оглядати на наявність поломок чи забруднень, чистити чи змінювати. Є кілька різновидів, що виконують різні функції. Незалежно від завдання, фільтр для генератора повинен знаходитись у придатному стані, щоб не нашкодити роботі пристрою.

Генератори

Які бувають фільтри для генераторів

Вироби для очищення можна розділити на такі категорії:

  • паливні фільтри;
  • масляні фільтри;
  • повітряні фільтри.

Паливний фільтр для генератора призначений для усунення забруднень, як у бензині, так і в солярці. Масляний – видаляє нагар. Повітряний – прибирає механічні забруднення. Усі види розрізняються за розмірами та типом фільтрації.

Паливні фільтри

Під час роботи генератора в механізм можуть потрапляти дрібні частинки, які забруднюють пристрій і заважають роботі. Даний вид фільтра необхідний для попереднього очищення палива, до того як він потрапить у систему згоряння. Придбання здійснюється з урахуванням сучасності генератора, його потужності та наскільки часто і безперебійно він експлуатуватиметься. У холодну пору року краще використовувати з підігрівачем.

Різновиди можуть відрізнятися за ступенем фільтрації, конструкцією, наявністю додаткового сепаратора. Фільтруючих шарів може бути два. Один шар потрібен, щоб не пропускати великі частинки бруду, другий – дрібніші. Така система здатна суттєво продовжити термін експлуатації пристрою.

Можна вибрати нерозбірну та розбірну конструкцію. Розбірна дозволяє змінювати елементи фільтрації. Сепаратор сприяє очищенню від скупчень конденсату, які повинні потрапляти в камеру згоряння.

Ступінь очищення залежить від самої конструкції та її виробника. Найефективніша ступінь — коли затримуються як великі частинки, так і найдрібніші, проте доводиться часто проводити заміну фільтра. Таким чином, можна забезпечити постійну роботу за будь-яких умов.

Масляні фільтри

При використанні дизельного палива знадобиться масляний фільтр для генератора. Він очищає від сажі та інших забруднень. Існує конструкція, що накручується, яка має клапан, що не пропускає забруднене масло. Картридж працює за таким же принципом, але його необхідно періодично змінювати. В інструкції з використання можна прочитати термін придатності виробу, що очищає. Він залежить також від масла і частоти використання генератора. Наприклад, із застосуванням синтетичного масла термін служби значно більший, ніж із мінеральним.

Повітряні фільтри

Конструкція складається з корпусу та двох шарів фільтрації. Губчастий елемент здійснює грубішу очистку, а паперова частина, просочена розчином для стійкості від вологи, усуває дрібні частинки бруду. Виготовляються найчастіше із целюлози.

Передбачаються різні форми та габарити для повітряних очисників (циліндричні, панельні, кільцеві). Є варіації зі спеціальним запобіжником. Такий вид має перевагу перед іншими через менші витрати електрики, проте потрібно частіше робити заміну або очищати. Заміна повинна проводитись відповідно до інструкції.

Як зрозуміти, що необхідно очищати повітряний фільтр для генератора?

Огляньте губчасту частину наявність забруднень в порах. Паперова частина змінить свій колір з білого на брудніший відтінок, отже папір потрібно очищати. Якщо після чищення колір не змінився, тоді потрібна заміна.

Як вибрати якісний фільтр для генератора

При придбанні необхідно враховувати матеріал виготовлення. Він повинен бути досить міцним, щоб не пропускати бруд та пил, не деформувався від зовнішнього впливу, добре витримував високі температури. Папір, що фільтрує в повітряному фільтрі, повинен накопичувати бруд до повної втрати тиску. Можна судити про якість наявності гофрованих складок. Для збільшення площі поверхні папір складається у «гармошку». Тонкий папір, відповідно, утворює більше складок.

Як очищати фільтр

Фільтри для генераторівДля самостійної очистки не знадобиться особливих навичок. На повітряному фільтрі потрібно відвернути гайку та обережно вийняти елементи. Для очищення паперу потрібно постукати поверхнею або продути під тиском, але в жодному разі не застосовувати щітку — вона пошкодить вкладиш. Губчастий можна очищати за допомогою розчину або гасу, добре віджавши, але не сильно перекручуючи. Можна просочити олією. За наявності механічних пошкоджень допоможе лише заміна.

Після просушування деталей потрібно поставити їх на місце в початковому порядку і закріпити за допомогою кожуха. На губчастому елементі бензинового генератора потрібно відкрити кришку, витягнути елемент, що фільтрує, і добре промити його бензином. Протипоказано використовувати інші миючі розчини. Злегка просочіть маслом і встановіть на місце, щільно закрийте кришкою.

Під час очищення масляного виробу виймайте деталі після повного остигання генератора. Приготуйте ємність, куди зливатиметься зайва олія. Вилучений фільтр ретельно промити в паливі, просушити і встановити назад.

Паливний фільтр слід очищати негорючим розчинником, ретельно висушити. Після зворотного встановлення не забудьте перевірити герметичність.

Напишіть нам