Які фільтри встановлюють у сучасні очищувачі повітря та їхні особливості

У наш час збереження здоров’я і чистоти повітря в приміщеннях — особливо актуальна тема. Тут на допомогу приходять сучасні очищувачі повітря, оснащені різними фільтрами. Ця стаття розповість про типи фільтрів, доцільність їхнього використання в очисниках повітря та пояснить, чому вони такі важливі для здоров’я.

Зміст:

  1. Необхідність застосування очищувачів повітря.
  2. Призначення фільтрів для попереднього очищення.
  3. HEPA-фільтри.
  4. Для чого призначені вугільні фільтри.
  5. Тканини фільтрувальні та їхня сфера застосування.

Сучасні очищувачі повітря останнім часом стають дедалі популярнішими. Особливо вони актуальні у великих містах з високим рівнем забруднення навколишнього середовища. Ці пристрої допомагають поліпшити якість повітря в приміщенні та захистити здоров’я людей.

Які фільтри встановлюють у сучасні очищувачі повітря

Очищувач повітря рекомендують встановлювати в будинках людей, схильних до алергії або до інших респіраторних захворювань. Прилад працює за принципом фільтрації.

Необхідність застосування очищувачів повітря

Для чого потрібен очищувач повітря, з якими забрудненнями можуть боротися сучасні моделі? Ці питання цікавлять кожного, хто хоче вберегти себе і близьких від шкідливого впливу домішок, що містяться в повітрі. Купуючи цей прилад, ви очистите свій будинок або офіс від:

  • великих забруднень — шерсті тварин, волосся, пилу або лупи;
  • пилку рослин;
  • спор цвілі;
  • різних мікроорганізмів (кліщі, бактерії та віруси);
  • неприємних запахів.

В очищувачі повітря встановлені фільтри, вони бувають різними. До найпопулярніших серед користувачів типів можна віднести:

  • механічні;
  • вугільні;
  • HEPA;
  • іонізатори.

Для максимально ефективного очищення приміщення рекомендується застосовувати комбінацію декількох типів фільтрів в одному пристрої.

Призначення фільтрів для попереднього очищення

Будь-який фільтр попереднього очищення повітря здатний вловлювати великі та дрібні частинки. Елемент допомагає убезпечити прилад від швидкого засмічення і значно подовжує термін експлуатації. Крім того, він не потребує регулярної заміни: досить промивати або чистити його двічі на місяць.

HEPA-фільтри

До високоефективних пристроїв для очищення приміщення від дрібних частинок можна віднести HEPA фільтр для вентиляції. Він уловлює до 99,95% елементів із розміром 0,3 мікрона і більше.

Волокна, що знаходяться всередині HEPA, утворюють структуру, що нагадує лабіринт. Вона захоплює і затримує забруднення, пропускаючи тільки чисте повітря.

HEPA-фільтри

Ці повітряні фільтри дуже ефективні в очищенні приміщень, проте їхній ресурс обмежений. Виробники радять проводити заміну HEPA кожні 6-12 місяців, а в деяких випадках — частіше.

Для чого призначені вугільні фільтри

вугільні фільтри

Повітряні вугільні фільтри часто застосовуються в системах вентиляції. Здебільшого вони потрібні для уловлювання різних запахів і газів. До їхнього складу входить спеціально оброблене активоване вугілля.

Пристрої відрізняються великим розміром і затримують молекули різних запахів. Однак, вугільні очищувачі повітря не можуть вловлювати найдрібніші частинки пилу, тому їх необхідно задіяти в комбінації з більш ефективними елементами.

 

Тканини фільтрувальні та їхня сфера застосування

фільтрувальні тканини

До ще одного виду очисних елементів для вентиляції та кондиціонерів можна віднести тканини фільтрувальні. До їхнього складу входять багатошарові матеріали, що затримують навіть найдрібніші частинки.

Такі тканини широко застосовуються в різних галузях, включно з фільтрацією повітря і рідин, виробництвом лікарських препаратів і харчових продуктів, виготовленням промислових і побутових приладів тощо.

Вироби зазвичай встановлюють в очисних системах — кондиціонерах і вентиляції для очищення від грибкових спор, бактерій, вірусів і пилу. Крім того, тканини часто використовуються у виготовленні попередніх, механічних і вугільних елементів.

Важливо пам’ятати, що продуктивне функціонування очисних систем залежить від їхнього стану та регулярності обслуговування. Рекомендується періодично перевіряти фільтри, міняти або чистити їх (за рекомендацією виробника), щоб забезпечити максимальну чистоту приміщення.

Напишіть нам