Характеристика та особливості підбору фільтрів для спецтехніки

Фільтри — потрібні елементи кожного транспортного механізму. Яку функцію виконують фільтри для спецтехніки? Як підібрати фільтр для двигуна, на що слід звернути увагу? Види фільтраційних систем для промислової техніки. Різновиди гідравлічних фільтрів. Ознаки зношеності фільтра спецтехніки. Своєчасний догляд за обладнанням — спосіб, що допомагає уникнути проблем.

Зміст:

  1. Вступ.
  2. Як підібрати масляний фільтр для двигуна.
  3. Фільтри для спецтехніки, різновиди деталей.
  4. Ознаки зношеності фільтра спецтехніки.

Вступ

Будь-яке обладнання, що функціонує на газових, бензинових або дизельних двигунах включає елементи для очищення. Фільтри входять до складу сільськогосподарських та вантажних машин, бульдозерів, екскаваторів та автобусів. Крім того, існують промислові очисні системи для електростанцій та верстатів. Фільтри для вантажівок та спецтехніки захищають двигун та обладнання від пошкодження, збільшуючи термін експлуатації техніки.

Як підібрати масляний фільтр для двигуна

До складу кожного транспортного механізму входить елемент, передбачений для очищення технічних рідин від продуктів зношеності, що проникають важливих деталей. В результаті утворюється несправність механізмів, аж до поломки двигуна, якщо перевищено термін експлуатації.

Масляний фільтр для двигуна

Паливні рідини, що застосовуються у спеціалізованому устаткуванні, потребують своєчасного очищення від різних технічних домішок. Використовують фільтри, що знімаються, що складаються зі спеціалізованого картонного або паперового матеріалу. Дизель, бензин та машинні маслапроходять крізь деталь, утримуючи частинки, що перевищують встановлений розмір. Очисний прилад захищає від пошкодження за допомогою перепускного клапану, що направляє у разі аварійної ситуації експлуатаційну рідину в обхід.

При покупці фільтра необхідно звертати увагу на розміри та характеристики внутрішнього, зовнішнього пристрою. Важливо враховувати якість речовини, з якої виготовлено деталь. Щоб знати, як підібрати масляний фільтр для двигуна, потрібно враховувати наступні параметри:

  • марку технічного засобу, на якому здійснюватиметься зміна;
  • модель спецтехніки та додаткових пристроїв;
  • тип застосовуваного палива – дизель або бензин;
  • умови застосування – перепади температур, вологість.

Фільтри для спецтехніки, різновиди деталей

Серед основних очисних систем для промислової техніки розрізняють:

  • повітряний тип фільтраційної системи, де відбувається очищення повітря від кіптяви та пилу;
  • гідравлічний забезпечує фільтрацію від засмічень та надійну роботу апаратури;
  • масляний запобігає передчасному зносу запчастин;
  • паливний вид захищає двигун від проникнення парафінів, води та твердих частинок.

Фільтри для спецтехніки

Гідравлічні фільтри для спецтехніки функціонують в умовах важкого та надмірного навантаження. Також вони захищають пристрій від конденсату та сталевої стружки, що виникають у процесі тертя запчастин. Розрізняють такі різновиди гідрофільтрів:

  • напірні, що захищають клапан від забруднення;
  • всмоктувальні, що захищають двигун від великих речовин, що пошкоджують;
  • зливні, що запобігають попаданню в бак сторонніх елементів.

Деталі піддаються впливу підвищеного тиску, знижуючи міцність продуктів гідравлічної системи, тому потрібна регулярна заміна запчастин.

Сучасні повітряні фільтри для спецтехніки очищають повітря та утримують на гофрованому матеріалі сажу та пісок, забезпечуючи справну роботу двигуна. Деталь складається з корпусу, ущільнювача та фільтруючого елемента. Вони поділяються на:

  • циліндричні, де повітря очищається від сторонніх фрагментів;
  • панельні, мають тонку перегородку, виготовлені з гофроматеріалу.

Волокна фільтраційної речовини складаються зі складної структури, яка забезпечує високий ступінь очищення субстанції, що проходить.

Масляні пристрої видаляють з мастила бруд і продукти коксування, що проникають в експлуатаційні рідини під час роботи. Також витримують підвищену температуру та стрибки тиску, що виникають у період нагрівання олії при швидких стартах.

Ознаки зношеності фільтра спецтехніки

Під час експлуатації технічних засобів відбувається накопичення в очисних елементах забруднень, що призводять до невиконання механізмами своїх функцій, що супроводжуються:

  • збільшенням витрати палива;
  • зменшенням продуктивності робочого інструменту спецтехніки;
  • послідовним виходом із функціонування допоміжних систем.

Своєчасний догляд за обладнанням дозволить уникнути проблем. Виробники визначають регламент зміни очисних деталей та інших агрегатів. Також важливою є регулярна заміна експлуатаційних рідин. Такий комплексний підхід дозволить продовжити час експлуатації спеціалізованої техніки та додаткових агрегатів.

При самостійному придбанні фільтра для спецтехніки бажано надавати перевагу оригінальним деталям від перевірених виробників. Використання якісних деталей забезпечує надійну працездатність спеціалізованої техніки та запобігає подальшому дорогому ремонту.

Напишіть нам