Очищення природного газу при видобутку: обладнання для очищення блакитного палива

Газові фільтри — найважливіші складові, що грають одну з головних ролей у видобутку природної копалини. Які домішки та забруднюючі компоненти присутні у природному газі? Різновиди фільтраційних систем та їх сфера застосування.

Зміст:

 1. Видобуток природного газу, які речовини у ньому перебувають.
 2. Сфера використання спеціальних фільтрів.
 3. Фільтри газові промислові, їх різновиди.

Фахівці, причетні до такого процесу, як видобуток природного газу, знають про необхідність очищення копалин від різних домішок, включаючи аерозольні та забруднюючі речовини (сірка, діоксид вуглецю тощо). Це робиться задля забезпечення відповідності газу паливним і санітарно-екологічним характеристикам. Сучасна обробка копалин включає безліч процесів, в яких задіяні спеціальні фільтри.

Нижче розповімо, чому використання фільтрів є оптимальним рішенням для підприємств, що працюють з газом. Також розглянемо основні типи цього обладнання.

Очищення природного газу під час видобутку

Видобуток природного газу, які речовини у ньому перебувають

Як правило, неочищений газ складається з етану та метану. Дані речовини відносяться до найкоротших, найлегших молекул вуглеводню. Крім того, в ньому можуть бути різні кількості:

 • нормального бутану, пропану, ізобутану, пентанів (важкі газоподібні вуглеводні);
 • природний бензин (рідкі вуглеводні);
 • сірководень, метантіол, діоксид вуглецю, етантіол (кислі гази);
 • гелій, азот;
 • невелика кількість ртуті.

Крім того, неочищений газ може містити радіоактивний матеріал природного походження та водну пару, рідку воду. Останні призводять до корозії, пошкодження трубопроводу, яким речовина транспортується.

Стаття по темі: «Очищення та підготовка природного газу при транспортуванні: особливості»

Сфера використання спеціальних фільтрів

Вище згадувалося, що в ході такого процесу, як переробка природного газу, застосовуються сучасні фільтри для його очищення. Професійні вироби компанії Selton вважаються одними із найкращих у своїй сфері.
З їхньою допомогою:

 • прибирають із викопної вологу та різноманітні домішки (кількість останніх має бути в межах встановленої норми);
 • очищають повітря біля компресора чи турбіни.

Обладнання застосовують для підготовки та транспортування різних типів блакитного палива. Замовник робить вибір залежно від експлуатаційних умов та інших критеріїв.

Нижче розглянемо основні види фільтрів.

Сфера використання спеціальних фільтрів

Фільтри газові промислові, їх різновиди

Очищення копалин — складний, трудомісткий процес, тому елементи для фільтрації поділяють кілька типів. Сюди входять: пиловловлювачі, туманоуловлювачі та сепаратори.

 1. Пилоуловлювачі.
  Дані елементи, що фільтрують, застосовуються на ТЕЦ, ГТЕС, ГТУ. З їхньою допомогою вловлюють механічні домішки. Вироби виготовляють із поліестеру, нержавіючих сіток, поліпропілену і так далі. До основних функцій уловлювачів пилу відносяться захист технологічного обладнання та відбір механічних домішок перед блоком сепарації.

 2. Сепаратори.
  Газові сепаратори відповідають за ліквідацію вологи із газових потоків. Таким чином виходить зменшити винесення дрібнодисперсної рідкої фази в абсорбційних апаратах. Дані елементи дозволяють відфільтрувати газовий потік від домішок, з’єднати дрібні краплі у великі. З їхньою допомогою можна відокремити рідку фазу від основного потоку.

Також варто відзначити фільтроелементи для ВОУ/КВОУ. Вони встановлюються перед турбінами, компресорами та забезпечують:

 • грубе очищення (попереднє);
 • тонку фільтрацію.

Перша захищає від попадання дрібних і великих частинок у тонке очищення, продовжуючи термін її служби. Друга забезпечує захист проточної частини ГТУ від можливих залишкових забруднень.

Всі перелічені вище вироби дозволяють не тільки очистити природний газ, а й захищають технологічне обладнання від поломок, подовжують йому життя. Виробничі потужності заводу «Selton» дозволяють випускати фільтри газові промислові у повній відповідності до найвищих стандартів якості. Вироби надійні та довговічні.

Напишіть нам